27 січня 2022, 15:24

США виклали до Мережі мапу візуалізації російських військ біля кордону з Україною

На сьогодні Росія "оточила" Україну з трьох боків, про що свідчить мапа, яку виклали американці до Мережі.

США виклали до Мережі мапу візуалізації російських військ біля кордону з Україною

Сьогодні, 27 січня, у Мережу було викладено одразу дві мапи, на яких військові експерти візуалізували розташування російської армії на кордоні з Україною. Путін готовий віддати наказ про наступ відразу з чотирьох боків: Росія, Білорусь, Крим і Придністров'я.

Співробітники Інституту вивчення війни у Вашингтоні (США) опублікували мапу, на якій можна побачити розташування російських військ на кордоні з Україною станом на 25 січня.

Співробітники Інституту наголосили, що вони готові й надалі доповнювати мапу, якщо отримають нову інформацію.

Напередодні американський посол США у Росії Джон Салліван вручив МЗС РФ відповідь із Вашингтона щодо "гарантій безпеки". У Києві заявили, що вони знайомі зі вмістом документа та повністю його підтримують.

Згодом держсекретар США Блінкен заявив, що Вашингтон не планує публікувати у Мережі зміст "гарантій безпеки". У документі йдеться, що США не відмовлятимуться від розширення НАТО на Схід.

Голова фракції "Єдина Росія" Володимир Васильєв попросив у Путіна схвалення на надання "ДНР" і "ЛНР" додаткової зброї. Проте голова МЗС Росії Лавров дав зрозуміти, що поки виконуються умови Мінських угод, "ДНР" і "ЛНР" зброї не отримають.

Росія почала перекидати війська до українського кордону ще у жовтні 2021 року. На сьогодні біля кордону зосереджено понад 100 тисяч військовослужбовців. До того ж у лютому Білорусь і Росія ухвалили несподіване рішення розпочати військові навчання біля самого кордону з Україною.

На тлі нарощування військової могутності з боку Росії біля кордону з Україною Захід ухвалив рішення надати Києву зброю оборонного та летального характеру.

Додамо, український політтехнолог Голобуцький не сумнівається, що Путін переграв сам себе, коли вирішив тиснути на Європу щодо ситуації на кордоні з Україною.

Нагадаємо, американські експерти з організації Global Firepower виклали новий рейтинг армій. Україна посідає 22-ге місце у світі, випереджаючи Польщу та Канаду.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини