26 січня 2022, 17:58

САУ "Богдана" готується зміцнити ЗСУ: установку показали у дії

САУ "Богдана" у рамках попередніх вогневих випробувань здійснила 450 пострілів на дальність 42 км.

САУ "Богдана" готується зміцнити ЗСУ: установку показали у дії

155-міліметрова (натовський калібр) самохідна гаубиця на колесах "Богдана", розроблена на Краматорському заводі важкого верстатобудування та призначена для  озброєння української армії, пройшла попередні вогневі випробування, у рамках яких артустановка здійснила 450 пострілів на дальність.

Відповідне відео публікує Defense Express на своїй сторінці у Facebook.

Стрілянини проходили на полігоні "Алібей" на Одещині. Вони розпочалися ще у грудні та тривали до 25 січня.

Спочатку розробниками планувалося, що дальність стрілянини артилерійської установки становитиме до 40 км, проте тепер у компанії зазначають: під час вогневих випробувань доведено можливість ведення вогню на відстані до 42 км без використання активно-реактивного снаряда.

У жовтні минулого року "Богдану" вже проходила вогневі випробування. Тоді використовувалися 155-мілімітрові снаряди турецького та чеського виробництва.

"Богдан" є першою українською артилерійською установкою, розробленою під калібр Північноатлантичного альянсу 155 мм. Повідомлялося, що у гаубиці використано стволи українського виробництва. Вони виготовлені з того ж металу, що і міномет "Молот".

На опублікованих кадрах показано одну установку, яка виконує стрільби по заданим цілям.

Раніше в Україні випробували уламково-фугасний снаряд для "Богдани". Новий боєприпас розроблено приватною компанією "Рубін-2017", а всі його компоненти вітчизняного виробництва.

Нагадаємо, вперше широкій публіці САУ "Богдану" було представлено на військовому параді у 2018 році у Києві з нагоди Дня незалежності України.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини