6 січня 2022, 21:05

Кремль відправив до Казахстану підрозділи, що воювали на Донбасі та у Криму, – джерело

Російська Федерація направила до Казахстану військових, які брали участь у захопленні Криму та війні на Донбасі.

Кремль відправив до Казахстану підрозділи, що воювали на Донбасі та у Криму, – джерело

6 січня перші російські десантники прибули до Казахстану. "Миротворці" РФ у складі ОДКБ з 98-ї дивізії ВДВ і 45-ї окремої бригади спецпризначення пройшли Чечню, Сирію, Південну Осетію, Крим і Донбас.

Як повідомляє міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm, поки що відомо про 200 кадрових солдатів, яких відправили до Казахстану. Також зазначається, що до країни могли прибути гібридні сили РФ.

У складі техніки, що відправляється, помічений комплекс радіоелектронної боротьби та радіотехнічної розвідки РБ-341В "Леєр-3".

InformNapalm зазначило, що, крім того, що військові зі згаданих дивізій із 2014 року "засвітилися" в Україні, у 2001 році офіцери 45-го полку ВДВ викрадали жителів чеченських сіл. Одним із ватажків військовослужбовців був Ігор Стрєлков-Гіркін, який через 13 років керував захопленням міст Донецької області та стояв біля витоків створення формування "ДНР".

ЗМІ припускають, що після зачистки найзаколотніших міст російських військових спрямують на стратегічно важливі для Росії об'єкти. Наприклад, їх можуть перемістити на космодром Байконур.

Джерела преси не виключають, що гібридні підрозділи Москви залучать для "брудної роботи": усунення різними способами "незговірливих" протестувальників.

Як повідомлялося раніше, 2 січня мешканці кількох міст Казахстану вийшли на вулиці з вимогою знизити ціни на пальне. Незабаром протести підтримали тисячі людей, а влада спробувала придушити мітинги силою.

У результаті тисячі людей дістали поранення, є загиблі.

Президент Казахстану попросив допомоги ОДКБ, і союзні країни підтримали його. Однак кілька членів цієї організації відмовилася воювати проти мирних жителів.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини