24 грудня 2021, 10:27

Міноборони опублікувало детальну інструкцію для українок, яким необхідно стати на військовий облік

У переліку спеціальностей і професій від Міністерства оборони України, представникам яких доведеться йти у військкомат, зараз понад 100 позицій.

Міноборони опублікувало детальну інструкцію для українок, яким необхідно стати на військовий облік

Стратком ЗСУ на сторінці у Facebook оприлюднив коротке роз'яснення до Наказу Міністра оборони України No313 від 11.10.2021 "Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, пов'язаних з відповідними військовими та бухгалтерськими спеціальностями, після отримання яких жінки беруться на військовий облі, пише Діалог.UA.

На облік поставлять українок, які відповідають трьом критеріям:

- мають одну із спеціальностей із нового списку Міноборони. Тепер там понад 100 спеціальностей. У ньому програмісти, журналісти та піарники, лікарі, юристи, бухгалтери, соцпрацівники та навіть працівники ресторанно-готельного бізнесу з музикантами;

- граничний вік у запасі – до 60 років;

- беруться на військовий облік жінки, які станом здоров'я придатні до проходження військової служби (медкомісія).

Оборонне відомство підготувало покрокову пам'ятку для жінок, яким необхідно стати на військовий облік.

Як раніше зазначила радник заступника міністра оборони Наталія Воронкова: "Стати на військовий облік – це не означає піти на війну та навіть не означає бути резервістом. Це означає, що у разі виникнення у країні критичної ситуації людина буде задіяна з максимальною користю. Усі знатимуть, куди бігти і що робити. Навіть у тилу".

Нагадаємо, радник ВП Олексій Арестович розповів, чим займатимуться жінки у разі загострення ситуації.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини