22 грудня 2021, 16:09

​Цілком цифровий проєкт: Франція розпочала будівництво нового фрегата

У Франції розпочалося будівництво новітнього фрегата класу FDI, який буде створено за повністю цифровим проєктом.

​Цілком цифровий проєкт: Франція розпочала будівництво нового фрегата

У четвер, 16 грудня, у Лор'яні представники ВМС Франції взяли участь у початку будівництва першого новітнього фрегата класу FDI. Проєкт буде повністю цифровим, без застосування документації у паперовому вигляді.

Журналісти ресурсу Naval Group повідомляють, що фрегат буде повністю побудований до 2024 року. Загалом планується побудувати п'ять кораблів протягом 2024-2030 років.

Фрегат вже отримав назву Amiral Ronarch на честь великого французького адмірала, який брав участь у Першій світовій війні.

Нові фрегати покликані замінити застарілі класи La Fayette, які надійшли на озброєння ВМС у 1996 році.

Також у той же день була вперше включена система радіолокації Sea Fire, яка буде інтегрована у щоглу нового фрегата. Вона отримала чотири антени з можливістю цифрового сканування. Система здатна буде відстежити одночасно до 800 цілей у радіусі до 200 км2.

Над новим проєктом працюватиме 1200 співробітників із Naval Group і 400 субпідрядників.

Відомо, що нові кораблі будуть завдовжки 122 метри, а водотоннажність складе 4500 тонн. Максимальна швидкість – 27 вузлів. Екіпаж корабля – 125 людей. Автономно корабель зможе працювати 45 діб.

Арсенал фрегата включатиме зенітні та протикорабельні ракети, 20-мм арткомплекси, 76-мм артустановку та 324-мм торпедні апарати.

На борту може бути безпілотник масою до 700 кг і вертоліт типу NH90.

Джерело повідомляє, що корабель отримає нові системи, що захищають від кіберзагроз.

Раніше ми повідомляли, що в середині грудня до Чорного моря увійшов один із нових фрегатів ВМС Франції FS Auvergne.

Нагадаємо, в середині листопада в Україну прибули два французькі вертольоти Airbus H125, які надійдуть на службу до прикордонних військ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини