18 грудня 2021, 13:35

Україна попросила у США ПО Patriot – CNN розповів деталі

Українським військовим потрібні системи протиповітряної оборони на тлі загрози нового нападу Росії.

Україна попросила у США ПО Patriot – CNN розповів деталі

Київ просить в американських партнерів надати ППО Patriot через активізацію російських військ поблизу українського кордону.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на інформовані джерела у Білому домі.

Водночас у Вашингтоні ще не вирішили, чи є потреба у постачанні Києву додаткового озброєння, понад ті одиниці, про які було домовлено раніше. США вже відправили в Україну ракети Javelin, патрульні катери Island та іншу зброю.

Радник американського президента з питань нацбезпеки Джейк Салліван напередодні заявив, що США не відкидають перекидання додаткової військової допомоги Києву. Проте, за його словами, відправлення ще однієї партії озброєння Москва може розцінити як провокаційні дії. Салліван наголосив, що американських військових на українській території не буде.

Раніше Байден розповів про сумніви Путіна щодо вторгнення в Україну.

Повідомлялося, що п'ять катерів Island і12 патрульних катерів Mark VI, які поставлять Сполучені Штати, будуть використовуватися для захисту акваторій та інфраструктури морських портів в Україні.

Нагадаємо, голова Міноборони Латвії Артіс Пабрікс закликав США посилити оборону країни ракетними системами Patriot. Таким чином Латвія збирається зміцнитися на тлі можливої агресії з боку Росії.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини