14 грудня 2021, 11:39

Новітній французький фрегат FS Auvergne увійшов у Чорне море – у РФ дали коментар

Ракетний фрегат ВМС Франції FS Auvergne (D 654) пройшов Босфор та увійшов у Чорне море.

Новітній французький фрегат FS Auvergne увійшов у Чорне море – у РФ дали коментар

Напередодні, 13 грудня, о 22:30 за місцевим часом новітній французький ракетний фрегат FS Auvergne (D 654) увійшов у Чорне море. З початку року це вже 31-й корабель НАТО, який увійшов до акваторії Чорного моря.

Експерти повідомляють, що фрегат FS Auvergne (D 654) є одним із найновіших у складі ВМС Франції. Він був спущений на воду у 2015 році, інформує ресурс Yörük Işık на своїй сторінці у Twitter.

В експлуатацію його ввели у 2018 році, а його постійне місце дислокації – порт Тулон.

Фрегат має довжину 142 метри, а його ширина досягає майже 20 метрів. Швидкість судна дорівнює 27 вузлам, а водотоннажність – 6000 тонн.

На його озброєнні знаходиться швидкострільна гармата 76-мм і три кулемети на 20 мм. На борту встановлені 16 універсальних пускових шахт і крилаті ракети Storm Shadow. Ще є 8 протикорабельних ракет. На палубі знаходиться вертолітний ангар із NHIndustries NH90. Екіпаж корабля налічує 145 осіб.

У пресслужбі Наццентру управління обороною Росії прокоментували появу фрегата у Чорному морі. Там заявили, що уважно спостерігають за пересуванням французького судна.

У ході переговорного процесу між Байденом і Путіним останній вимагав від Вашингтона надати письмові гарантії безпеки Росії. Інакше Москва готова завдати "удару у відповідь" по НАТО.

Раніше ми повідомляли, що військовий експерт Сескурія просить Захід знову звернути увагу на Грузію. Не виключено, що Росія спробує дестабілізувати ситуацію у країні, щоб її не прийняли до НАТО.

Нагадаємо, Володимир Жириновський впевнений, що повномасштабні бойові дії на Донбасі можуть відновитися у лютому 2022 року зі стартом ОІ у Пекіні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини