9 грудня 2021, 10:02

У США уточнили, з якою метою поставили Javelin для України

Цього року глава США Джо Байден затвердив надання Києву допомоги на суму $60 млн, в рамках якої Києву також поставлять комплекси Javelin.

У США уточнили, з якою метою поставили Javelin для України

У Міноборони США розраховують на відповідне застосування Києвом американських протитанкових систем "Джавелін". У відомстві сподіваються, що це озброєння українські військові використовуватимуть лише з метою оборони, зазначив представник Пентагону Джон Кірбі у Twitter, передає Діалог.UA.

Водночас він зазначив, що американське оборонне відомство не накладало конкретних лімітів на експлуатацію установки на території нашої держави за розташуванням.

Зазначається, що Штати постачають Javelin вже протягом трьох років: три роки тому Україна вперше отримала 37 аналогічних комплексів і понад 200 ракет.

Варто зазначити, що раніше Київ отримав партію цього озброєння з Америки. Снаряди та зброю транспортували згідно з додатковою підтримкою безпеки від керівництва США для українських військ, до того ж у Вашингтоні закликали партнерів поставити озброєння для Києва. Також у Пентагоні запевнили, що іншим державам слід зняти ліміти на транспортування летальної зброї Україні.

Нагадаємо, у штабі ООС прояснили ситуацію із "застосуванням ПТРК Javelin на Донбасі".

Крім цього, РФ оснастила танки у Криму "захистом" від Bayraktar і Javelin – про "козирки" пишуть турецькі ЗМІ.

На початку грудня повідомлялося, що українські військові укомплектовані ПТРК Javelin у зоні Операції Об'єднаних сил на Донбасі.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини