8 грудня 2021, 16:56

Путін дав відповідь, чи піде він на військове вторгнення в Україну

Президент РФ Володимир Путін відповів, чи він піде на нове військове вторгнення на територію України.

Путін дав відповідь, чи піде він на військове вторгнення в Україну

Російський президент Володимир Путін прокоментував чутки про підготовку нового військового вторгнення до України. Він не підтвердив їх, але і не спростував.

Із заявою з цього приводу лідер РФ виступив 8 грудня на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Греції, передає Діалог.UA.

Путін назвав "провокаційним" питання журналіста про те, чи РФ піде у наступ в Україні. Він почав запевняти, що Росія нібито "проводить миролюбну зовнішню політику".

Водночас, додав Путін, Росія "забезпечуватиме свою безпеку" від загроз як середньострокової, так і далекої перспективи. Під такими лідер РФ має на увазі можливий вступ України до НАТО.

"За цим, безумовно, буде розміщення відповідних військових контингентів, баз і загрозливої нам зброї", – заявив російський президент.

Він уточнив, що це питання активно обговорював з американським колегою Джозефом Байденом 7 грудня. Відомо, що на переговорах Путін вимагав від Вашингтона письмових гарантій невступу України до НАТО. На це він отримав категоричну відмову. До того ж Байден погрожував Кремлю дуже болючими санкціями, якщо він зважиться на нове військове вторгнення в Україну.

Тема війни знову стала актуальною через масштабне перекидання російських військ до українського кордону. Розвідки Києва та Заходу побоюються, що Кремль готує новий наступ. Він може відбутися вже за місяць.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Зеленський відреагував на результати переговорів Байдена з Путіним.

Ми також писали, що Путін виказав свою знервованість на початку онлайн-зустрічі з Байденом.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини