22 листопада 2021, 21:49

Кремль відправить на кордони з Україною та у Крим новітні важкі вогнеметні системи

Росія заявила про "вимушену відправку" на південні кордони та у тимчасово анексований Крим нових важких вогнеметних систем.

Кремль відправить на кордони з Україною та у Крим новітні важкі вогнеметні системи

До 2027 року Міноборони РФ планує створити у Південному військовому окрузі три нові батальйони, які отримають на озброєння важкі вогнеметні системи ТОС-1А "Сонцепік" і новітні ТОС-2 "Тосочка". Новими батальйонами планують "прикрити" південь РФ – кордон з Україною, Кавказ і захоплений Крим, пишуть "Известия".

"Ці системи здатні випалювати територію у сотні та навіть тисячі гектарів..." – пишуть автори матеріалу, уточнивши, що їх встигли випробувати у Сирії.

Мілітаризація поділена на кілька етапів. Під час першого, до 2024 року, у частинах має бути 42 комплекти вогнеметних систем.

Російська пропаганда пише, що найновіша зброя стане відповіддю на активізацію співпраці Києва з країнами НАТО. Тепер окупанти стежитимуть за "поведінкою сусідів" та оперативно змінюватимуть завдання, якщо їх щось не влаштує у зовнішній політиці Києва. У разі вторгнення ЗСУ вогнемети "прикриватимуть" півострів.

Однак навіть якщо Кремль не матиме питань до української влади, зброю залишать на захопленій території як "страховку".

Варто зазначити, що за час анексії Криму Москва наростила кількість комплексів протиповітряної оборони, посилила парк авіації, а також зміцнила обороноздатність Чорноморського флоту та провела ротацію сухопутних військ.

Нагадаємо, нещодавно голова МЗС РФ Сергій Лавров звинуватив НАТО у підготовці ЗСУ до "зазіхання" на окупований Крим та ОРДЛО. За словами дипломата, Росія не закриватиме очі на "грубі провокації" з боку НАТО та ЄС.

Крім того, російський дипломат висунув претензії Володимиру Зеленському через "нагнітання пристрастей" у Чорному морі. За його версією, Москву навмисне провокують.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини