12 листопада 2021, 14:07

Псковські десантники на Іл-76 перекинуті під Мінськ: РФ концентрує війська у Білорусі

Групу десантників із російського Пскова перекинуто до Білорусі на тлі міграційної кризи.

Псковські десантники на Іл-76 перекинуті під Мінськ: РФ концентрує війська у Білорусі

Росія використовує міграційну кризу та конфлікт Мінська з Європою для нарощування військової присутності у Білорусі. У Гродно перекинуто групу псковських десантників.

Інформацію підтвердило Міноборони Білорусі на своєму офіційному сайті 12 листопада, назвавши те, що відбувається, "перевіркою компонента сил реагування Союзної держави".

Вйськові РФ і Білорусі проводять висадку тактичного повітряного десанту на полігоні "Гозький", що біля білоруського міста Гродно. У маневрах братимуть участь псковські десантники та літаки "Іл-76" ЗС РФ, а також війська ППО Білорусі.

"Десантники виконають низку навчально-бойових завдань, у тому числі захоплення та утримання плацдарму, пошук і знищення призначених об'єктів, ДРГ противника та незаконних збройних формувань", - повідомило оборонне відомство Білорусі.

У Міноборони Росії інформацію наразі не коментують.

Важливо, що, за версією Білорусі, причиною цих маневрів стало "нарощування військової діяльності" біля білоруських кордонів. Йдеться про концентрацію військ Польщею, Литвою та Україною у прикордонних районах через міграційну кризу. Тисячі мігрантів із Близького Сходу за допомогою білоруських силовиків зараз штурмують кордон, намагаючись прорватися до ЄС.

Варто зазначити, що раніше Росія відправила до Білорусі екіпажі своїх ракетоносців-бомбардувальників "Ту-22" та "Ту-160". Вони вже здійснюють "патрулювання" прикордонних районів.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що за допомогою проєкту "Союзної держави" Кремль хоче втілити у Білорусі абхазький сценарій.

Ми також писали, що Сотник попередив: "Йде велика гібридна атака на Європу, через спину Лукашенка стирчать вуха Путіна".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини