5 листопада 2021, 15:50

ППО РФ виявилася безсилою: удар "Байрактара" на Донбасі показали з командного пункту ЗСУ

Безпілотник "Байрактар" ЗСУ знищив не одну, а дві гаубиці російських гібридних військ на Донбасі.

ППО РФ виявилася безсилою: удар "Байрактара" на Донбасі показали з командного пункту ЗСУ

Атаку ударного безпілотника "Байрактар" Збройних сил України на артилерійські позиції російських гібридних військ на Донбасі, що відбулася 26 жовтня у відповідь на обстріл з боку бойовиків, показали з передового командного пункту української армії у зоні конфлікту.

Відповідне відео опублікував журналіст Юрій Бутусов на своїй сторіінці у Facebook.

На відеозаписі з екрана управління дроном помітні параметри польоту та запуску ракети. За словами військових, за наказом командувача ЗСУ Валерія Залужного управління безпілотником вивели не лише на базову станцію, розташовану далеко від лінії розмежування, а й безпосередньо на передовий пункт управління у районі населеного пункту Гранітне з метою забезпечення взаємодії із наземними силами.

Оптика "Байрактару" з високою точністю дозволяє спостерігати за діями супротивника. У полі зору українських військових опинилися десятки ворожих об'єктів, але завдання стояло одне: придушити вогневу точку, з якої обстрілювалися позиції ЗСУ. Безпілотник швидко виявив батарею, що стріляла, яка складалася з трьох гаубиць. Було ухвалено рішення завдати удару по центральній зброї. Як показано на відео, він виявився успішним. При цьому розрахунок артилерійської установки швидше за все не постраждав: на кадрах помітно, як в останній момент від гаубиці відходить артилерист.

Після завдання удару "Байрактар" продовжив патрулювання в районі й у вечірній час доби знищив ще одну гаубицю "Д-30" противника у відповідь на обстріл Гранітного, що відновилися. Відео цієї атаки українські військові наразі не опублікували. Втративши другу зброю, артилерія НВФ замовкла.

Військові наголошують на тому, що "Байрактар" тривалий час перебував у зоні дії російської протиповітряної оборони, але противник не зміг виявити та збити безпілотник.

За попередніми даними, удар наносився легкою ракетою МАМ-С із кумулятивною бойовою частиною. Очевидно, атака мала обмежений характер. У разі застосування важких осколково-фугасних бомб МАМ-L противник міг зазнати тяжких втрат у живій силі. 

Нагадаємо, 26 жовтня відбулося перше бойове застосування безпілотника "Байрактар", придбаного Україною у Туреччині. Дрон завдав удару по артилерійській установці противника, розміщеної за 13 км від лінії розмежування й обстрілюючої позиції українських військових.

Керівництво України на чолі з президентом Володимиром Зеленським підкреслило: українські військові відповідали на обстріли, Київ продовжує дотримуватися домовленостей щодо режиму припинення вогню.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини