8 жовтня 2021, 18:23

"Обладнання надійне", – найманці випадково засвітили на Донбасі новітній комплекс ВС РФ

Найманці випадково показали доказ військової присутності ВС РФ на Донбасі: новий комплекс ВС Росії "Навідник - 2".

"Обладнання надійне", – найманці випадково засвітили на Донбасі новітній комплекс ВС РФ

На Донбасі помічений новий комплекс ВС Росії "Навідник - 2". Його немає і не було на озброєнні української армії. Кадри з російської установкою випадково показали найманці.

Увагу на це звернув у Twitter блогер Necro Mancer, передає Діалог.UA.

Вперше "Навідник - 2" був помічений на окупованому Донбасі на початку 2020 року. Проте, як з'ясувалося, росіяни перекинули ці комплекси в ОРДЛО набагато раніше.

Установка була помічена у ролику про навчання "Л/ДНР" від 2015-го. На відео найманець РФ розповідає про те, що вони змушені користуватися "старим, але надійним обладнанням" зв'язку. При цьому за його спиною стоїть новітній російський "Навідник - 2".

Основа комплексу "Навідник - 2" - наземна станція, яка здійснює управління безпілотниками, а також обробляє отримані від них дані.

"Навідник - 2" використовується з БПЛА "Гранат". Безпілотник цього типу було збито на Донбасі у 2019 році.

Варто зазначити, що цей комплекс призначений для оснащення дивізіонів ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). Вони, зокрема, здійснюють коригування вогню.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що опубліковано відео, як швидкісний дрон ВСУ злякав найманців на позиції ВС РФ: "Бетон не врятує".

Ми також писали, що бойовики пояснили, навіщо перекинули новітній комплекс ВС Росії до фронту.

Останні новини