20 вересня 2021, 10:31

Росія позбавляється від контролю: Наєв попередив, що буде, якщо скасувати мандат Місії ОБСЄ для України

Своїми діями Росія хоче позбавитися перешкод щодо ввезення озброєння на окупований Донбас.

Росія позбавляється від контролю: Наєв попередив, що буде, якщо скасувати мандат Місії ОБСЄ для України

Після рішення Росії не продовжувати мандат Моніторингової місії ОБСЄ у російських пунктах пропуску "Гуково" та "Донецьк" на кордоні над Україною виникає нова загроза.

Командувач Об'єднаними силами ЗСУ Сергій Наєв не виключає виникнення локальних загострень на лінії бойового зіткнення.

Без ОБСЄ РФ зможе вільно використовувати кордон для підтримки бойовиків НВФ.

"У разі прийняття такого рішення Росія забезпечить безпрецедентні можливості безконтрольного завезення матеріально-технічних засобів, військової техніки, озброєння, боєприпасів для забезпечення тривалого утримання окупаційних військ у ОРДЛО та ведення бойових дій проти угруповань Об'єднаних сил", - заявив командувач в інтерв'ю "РБК-Україна ".

За словами Наєва, Російська Федерація продовжує докладатих зусиль, щоб знизити ефективність і об'єктивність міжнародного моніторингу, щоб світова спільнота не отримувала фактичних доказів російської агресії по відношенню до України.

Як писав Діалог.UA, рішення Москви не продовжувати мандат Місії ОБСЄ на неконтрольованій Києвом ділянці російсько-українського кордону на Донбасі говорить про небажання РФ рухатися у напрямку врегулювання конфлікту. Москва прагне позбутися від зайвих очей "на землі", які фіксують порушення домовленостей з боку Росії, сказав віце-прем'єр, міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков.

Повідомлялося, що завдання Росії з виборів до Державної думи НВФ "ДНР" і "ЛНР" виконано. Тепер Кремль хоче політично об'єднати бойовиків на захоплених Луганщині та Донеччині "в один кулак для відновлення" територіальної цілісності "Донбасу".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини