28 березня 2024, 13:35

"Кріт" під виглядом капелана хотів проникнути у штаб десантників ЗСУ – СБУ схопила агента РФ

Шпигун працював у Київській ОВА та хотів влаштуватися на службу капеланом у ДШВ для зливу секретної інформації російському ГРУ.

"Кріт" під виглядом капелана хотів проникнути у штаб десантників ЗСУ – СБУ схопила агента РФ

СБУ у Києві викрила агента ГРУ Міноборони РФ, який працював фахівцем у департаменті Київської ОВА та мав намір влаштуватися на службу капеланом у штаб командування ДШВ ЗСУ.

Як розповіли у спецслужбі, агент російської розвідки намагався втертися у довіру до командирів десантників і вже проходив серію співбесід для зарахування в одну з частин. Шпигун мав намір передавати кураторам із Москви дані про місця розташування українських бійців і переміщення їх на передову. Згодом росіяни мали намір завдати ударів по десантниках.

Агент був завербований дистанційно кадровим співробітником ГРУ, зробив собі фальшиву довідку про приналежність до однієї з конфесій і наявність сану. Зв'язок з окупантами він тримав через месенджер. Під час обшуку у затриманого киянина у телефоні знайшли листування, яке підтверджує його зраду та перехід на бік ворога. "Кроту", якому так і не вдалося стати капеланом ЗСУ, загрожує довічне ув'язнення.

Нагадаємо, у Києві в екстреному порядку посилять заходи безпеки у зв'язку з можливим проникненням диверсійних груп, а також почастішанням ударів ракетами по цивільних об'єктах з дуже коротким терміном підльоту.

Також у Києві затримано 18-річного агента РФ, який стежив за авіацією ЗСУ й енергооб'єктами.Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини