26 лютого 2024, 11:30

Перший рік був виживанням, другий – стійкістю: експерти про те, що чекає на Україну на третій рік війни

Третій рік війни буде найскладнішим для Зеленського, оскільки він зіткнеться як із внутрішніми, так і зовнішніми проблемами.

Перший рік був виживанням, другий – стійкістю: експерти про те, що чекає на Україну на третій рік війни

Українське суспільство виснажене війною, а міжнародна підтримка вже не така потужна, як це було у 2022 році. При цьому більшість українців відмовляються від мирної угоди з РФ, бо не вірять в обіцянки Путіна.

Не виключено, що заморожування конфлікту призведе до того, що Путін все одно не відмовиться від спроб захопити всю Україну. Російському диктатору потрібен час не перепочинок, щоб поповнити свої запаси, інформує видання The Guardian.

Перший рік війни для України став роком виживання, а другий - опором. Вирішальним буде саме третій рік війни, адже перед Зеленським будуть не тільки зовнішні, а й внутрішні проблеми.

Саме, за словами Зеленського, вирішальними буде ситуація у США та підсумки президентських виборів. При цьому президент України вірить у Конгрес і у те, що законодавцям вдасться розморозити законопроєкт про фінансову підтримку України.

Політологи кажуть, що, навіть незважаючи на поганий рейтинг серед українців, Зеленський все ж не може вважатися "недоторканною фігурою" у країні.

З одного боку, українці оцінили крок Зеленського, коли він у перші дні війни прийняв рішення залишитися у Києві, а не покинути країну. Але, з іншого боку, минуло два роки війни, але залишається таке відчуття, що президент України все ще живе у "своєму бункері" з вузьким колом довірених людей. 

Вони нібито живуть у своєму світі та не бачать, що відбувається навколо, саме тому сам Зеленський і сказав, що необхідно пережити і третій рік, щоб зрозуміти сам "формат завершення війни".

Західна преса також пише і про те, що до літа 2024 року у ЗСУ закінчаться снаряди. Однак видання Business Recorde повідомляє, що поточний рік Україна переживе та "снарядний голод" закінчиться.

На цьому ж тлі глава МЗС України закликав лідерів ЄС не продавати снаряди та боєприпаси іншим країнам, окрім як Україні.

Тим часом глава Білого дому планує провести зустріч із Джонсоном перед тим, як конгресмени вийдуть із міні-відпустки.

Нагадаємо, аналітики з ISW озвучили причину, через яку Кремль відмовився згадувати другу річницю початку "СВО" проти України.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини