5 лютого 2024, 09:04

У Раді вимагають пояснень від Міноборони щодо законопроєкту про мобілізацію: "Люди повернуться, або ми втратимо їх назавжди"

Парламентарії не можуть зрозуміти, як будуть виписуватися е-повістки, якщо не всі українські громадяни мають доступ до Інтернету.

У Раді вимагають пояснень від Міноборони щодо законопроєкту про мобілізацію: "Люди повернуться, або ми втратимо їх назавжди"

У Верховній Раді України вимагають пояснень від Міністерства оборони з приводу нового законопроекту про мобілізацію, зокрема, щодо відправлення повісток через електронний кабінет і призову на службу громадян, які перебувають за кордоном, передає Діалог.UA.

Заступник голови комітету ВРУ Єгор Чернєв заявив, що військове відомство, яке вимагало внести низку змін до законодавчих норм, повинно роз'яснити, як це працюватиме з огляду на те, що не всі мають доступ до Мережі та відповідні гаджети.

"Прибрали повістки електронною поштою, але додали їх в електронному кабінеті. Ми хочемо почути від Міноборони України, як це буде виглядати технічно, адже не всі наші громадяни мають смартфони та доступ до Інтернету", - зазначив він.

Крім того, Чернєв наголосив на важливості почути позицію Міністерства закордонних справ і оцінити ефективність таких заходів.

Зокрема, у Парламенті обговорюють запровадження примусу для громадян України, які наразі перебувають за кордоном, включно з позбавленням права на консульські послуги.

"Хочуть почути позицію МЗС України: чи впораються наші консульські відділи з такими завданнями; чи справді це дасть результати, люди повернуться, чи ми їх втратимо назавжди?" - підкреслив депутат.

Нагадаємо, до Верховної Ради України внесли оновлений законопроєкт про мобілізацію, який так само, як і попередній, викликав багато запитань.

Крім того, були озвучені нововведення щодо нового законопроєкту про мобілізацію в Україні.

Тим часом нардеп Олексій Гончаренко висловив обурення хитро сформульованим законопроектом про мобілізацію.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини