31 січня 2024, 07:10

До Ради внесли оновлений законопроєкт про мобілізацію: що пропонують для ухильників

30 січня до Верховної Ради внесли новий законопроєкт про мобілізацію, який передбачає накладення обмежень на ухильників через суд.

До Ради внесли оновлений законопроєкт про мобілізацію: що пропонують для ухильників

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований законопроєкт про мобілізацію, військовий облік і проходження військової служби. Одна з головних новацій документа - обмеження для ухильників, які може ухвалювати суд. Спочатку уряд пропонував наділити ТЦК повноваженнями для введення санкцій проти порушників.

Наразі Кабмін пропонує, щоб суд міг заарештовувати рахунки, обмежити виїзд із країни та позбавити водійських прав до виконання вимог військових. Суд має розглянути справу за 15 днів. У разі якщо сторони не з'являться до суду, справу пропонують розглядати у письмовій формі.

Прибуття призовників до місця служби забезпечують місцеві органи влади.

Крім цього, призовний вік хочуть знизити з 27 на 25 років. Раніше місцеві та західні ЗМІ багато писали про те, що армія країни є занадто віковою.

Чоловіки від 18 до 60 років зобов'язані будуть пред'явити військовий квиток з відміткою про зняття з обліку, щоб покинути країну. Також вони зобов'язані будуть носити при собі військовий квиток і пред'являти його на вимогу представника ТЦК або поліції. Співробітникам можна буде вести фото- та відеозйомку.

Нагадаємо, внесений до Ради законопроєкт передбачає, що жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини