2 листопада 2023, 10:54

The Financial Times розповіла про ешелоновану оборону України від РФ

The Financial Times пише, що міста України звели захист енергетичної інфраструктури від російських ракетних ударів і ударів безпілотників.

The Financial Times розповіла про ешелоновану оборону України від РФ

Україна краще підготувалася до російських атак на енергетичну інфраструктуру. На одній із найважливіших підстанцій на Півночі України звели бетонні блоки. Габіони, або циліндричні клітки, заповнені камінням або піском, можна побачити навколо іншої прилеглої підстанції. Про це пише The Financial Times публікуючи інтерв'ю прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"Ми називаємо це пасивним захистом", - заявив він.

За його словами, оборонні споруди все ще "не на 100 % ефективні", але вони захищають "у 80-90 % випадків", особливо від безпілотників. Минулої зими Росія завдала понад 1200 ракетних і безпілотних ударів по електростанціях України, зруйнувавши понад 40 % української електроенергетичної інфраструктури, включно з генерацією й енергосистемою. І, зі слів Шмигаля, влада ліквідувала більшу частину збитків.

По всій країні встановлюються мішки з піском і картаті дахи для захисту сотень невеликих об'єктів, наприклад трансформаторів. Елементи інфраструктури, які не потребують вентиляції, перенесли під землю, повідомила одна людина, знайома з ходом робіт. За словами джерела, запчастини зберігаються у сусідніх країнах-союзниках з можливістю оперативної доставки.

За словами Шмигаля, Україна децентралізувала свою енергосистему, тому пошкодження в одному місці з меншою ймовірністю вплинуть на інші регіони. Також у країни тепер набагато більше систем ППО.

Раніше ми повідомляли, що тривалий термін Кремль не завдавав ракетних ударів по Україні за допомогою стратегічної авіації.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини