22 вересня 2023, 12:22

Чорноморські порти України оживають: у Держдепі США зробили важливу заяву про російську блокаду

У Вашингтоні стверджують, що найближчими тижнями Росія втратить вплив на український морський експорт: з портів Великої Одеси вийшло друге судно, ще три йдуть під завантаження.

Чорноморські порти України оживають: у Держдепі США зробили важливу заяву про російську блокаду

22 вересня з порту Чорноморськ вийшло вже друге за останній час судно з українським зерном і взяло курс на Єгипет.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Суховантаж AROYAT прапором Палау йде тимчасовим коридором, який забезпечують ВМС ЗСУ. Він перевозить 17,6 тисячі тонн української пшениці. Екіпаж судна складається з громадян Єгипту, Туреччини, Азербайджану, Бельгії та Албанії.

Також, за інформацією Кубракова, у бік портів Чорноморськ і Південний зараз прямують балкери AZARA, YING HAO 01 і ENEIDA. Вони будуть завантажені агропродукцією та залізною рудою загальною вагою 127 тисяч тонн і прямуватимуть до Китаю, Єгипту й Іспанії.

На тлі такого прориву російської блокади чорноморських портів України важлива заява прозвучала від Держдепу США.

Як передає Reuters, очільник управління з питань санкцій Джеймс О'Браєн повідомив, що вплив Росії на експорт українського зерна й інших вантажів морем найближчими тижнями суттєво зменшиться та Москва може переглянути своє ставлення до зернової угоди, з якої вона вийшла у середині липня.

За словами американського чиновника, це пов'язано з тим, що атаки РФ на портову інфраструктуру України не принесли тих результатів, яких очікував Кремль. Там починають розуміти, що витрати на блокаду українських портів і удари по морській транспортній інфраструктурі перевищують розміри можливого прибутку від експорту зерна з Росії. Її дії у Чорному морі негативно позначаються на цінах її агропродукції та призводять до збільшення тарифів страховиків перевезень із самої РФ.

Раніше ми повідомляли, що з порту Чорноморська вийшло судно RESILIENT AFRICA з трьома тисячами тонн української пшениці та взяло курс на протоку Босфор.

Також ми писали, що Росія погрожує топити вантажні судна, які прямують у чорноморські порти України.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини