9 червня 2023, 11:02

Підрив Каховської ГЕС: у МОЗ попередили про епідемію холери

Випадків смертельно небезпечного захворювання поки що не зафіксовано, але без доступу до чистої води ймовірність зараження висока.

Підрив Каховської ГЕС: у МОЗ попередили про епідемію холери

На затоплених територіях унаслідок підриву Каховської ГЕС через обмежений доступ до чистої води можуть виникнути небезпечні інфекційні захворювання, зокрема холера.

Про це повідомили в МОЗ України.

Епідемія може розпочатися через змішування каналізаційних вод із питною водою та забруднення колодязів. Поки що випадків холери не зареєстровано, але медики проводять постійний моніторинг ситуації. Також збільшено запас необхідних ліків.

"Холера поширюється через забруднену воду та їжу. Вона призводить до сильної діареї, яка може призвести до різкого зневоднення організму. Якщо не почати лікування, сильне зневоднення може призвести до шоку, коми та смерті протягом кількох годин. У разі появи ознак гострої кишкової інфекції не чекайте розвитку захворювання - негайно зверніться до лікаря", - ідеться у повідомленні МОЗ.

Нагадаємо, на правобережжі Херсонщини з 32 затоплених населених пунктів врятували 2352 людини та близько 550 тварин.

Також ми повідомляли, що вода у Каховському водосховищі досягла позначки нижче "мертвої точки" - тепер водозабір неможливий.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини