7 червня 2023, 10:41

Підрив Каховської ГЕС: у Херсонській ОВА попередили про ризик епідемії та хімічну небезпеку

На знищеній російськими терористами гідроелектростанції зберігалося багато небезпечних речовин, також велика вода розмиває цвинтарі, туалети та звалища, що загрожує здоров'ю людини.

Підрив Каховської ГЕС: у Херсонській ОВА попередили про ризик епідемії та хімічну небезпеку

На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров'я людини речовин.

Про це повідомили у Херсонській ОВА.

Там зазначили, що через повінь, спричинену підривом гідроелектростанції, у колодязях і відкритих водоймах униз за течією Дніпра можуть з'явитися хімікати, а також збудники інфекційних хвороб із розмитих цвинтарів, туалетів і звалищ.

Співробітники Центру контролю та профілактики хвороб уже відбирають проби води. Щоб знизити ризик епідемії та хімічних отруєнь, в ОВА просять населення дотримуватися таких правил:

- пийте тільки бутильовану або привізну воду;
- воду для приготування їжі та господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка або колодязь на подвір'ї - більше не перевірені джерела води, як і водопровід, призначений для технічних цілей;
- кип'ятіть або дезінфікуйте воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду, однак пам'ятайте, що кип'ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення;
-твідмовтеся від продуктів, підтоплених водою (навіть від консервації);
- піддавайте всі продукти термічному обробленню (варіння, смаження, запікання);
- ретельно мийте руки з милом;
- не вдягайте одяг після підтоплення без попереднього прання та дезінфекції.

"Також у наступні 3-5 днів у Херсонській області та деяких районах Запорізької через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу та вживати (солити чи в'ялити) категорично заборонено! Є ризик захворювання на ботулізм. В областях формуються запаси антибіотиків і сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій", - ідеться у повідомленні.

Раніше ми повідомляли, що після підриву росіянами Каховської ГЕС інтенсивність підтоплень населених пунктів Херсонської області зменшується, але вода ще прибуватиме.

Також президент Володимир Зеленський заявив, що Росія підірвала бомбу масового екологічного ураження.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини