7 червня 2023, 08:03

У Генштабі ЗСУ озвучили причину підриву окупантами Каховської ГЕС

У Генштабі ЗСУ впевнені, що Каховську ГЕС підірвали у РФ, щоб не допустити контрнаступу, крім того, озвучено ще одну небезпеку для України.

У Генштабі ЗСУ озвучили причину підриву окупантами Каховської ГЕС

Ще з осені 2022 року в РФ постійно погрожували підірвати Каховську ГЕС, і напередодні цю загрозу вони втілили у реальність. У 1941 році радянські війська підривали ДніпроГЕС, щоб не допустити просування нацистських військ. Через деякий час уже окупанти вирішили зробити те саме, щоб не дати можливість ЗСУ висадитися на лівому березі Дніпра.

Сьогодні, 7 червня, у прес-службі Генштабу ЗСУ офіційно заявили, що за підривом дамби стоять росіяни. Головна мета - не допустити контрнаступ на Херсонщині.

У Кремлі сильно боялися, що їм буде складно протистояти ЗСУ відразу на двох ділянках фронту. Щоб не дати можливості висадити десант на лівому березі й убезпечити Крим, окупанти підірвали дамбу.

Унаслідок теракту близько 80 населених пунктів опинилися у зоні ризику, та більшість із них розташовані на окупованій Росією території України.

Окупанти, як зазвичай, не розрахували свої сили та можливості. Багато експертів сходяться на думці, що вони планували змити водою позиції ЗСУ на островах навпроти Херсону, проте щось пішло не за планом. У підсумку під водою опиняться всі ті лінії укріплення, які ЗС РФ почали зводити на Херсонщині ще 2022 року.

Наразі багато окупантів намагаються потрапити на правий берег Дніпра під виглядом цивільних. Про це попереджають у Центрі національного спротиву.

Деякі окупанти одягають цивільне, щоб злитися з натовпом, а потім потрапити на правий берег під час загальної евакуації. Не виключений закид диверсантів на вже звільнені землі Херсонщини.

Раніше ми повідомляли, що прем'єр-міністр Британії Сунак поки що не робить остаточних висновків щодо винуватців руйнування Каховської ГЕС.

А Байден дуже коротко прокоментував ситуацію з руйнуванням дамби Каховської ГЕС.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини