6 червня 2023, 11:24

"Найбільша техногенна катастрофа в Європі за десятиліття", – Кулеба про теракт росіян на Каховській ГЕС

Унаслідок теракту російських окупантів на Каховській ГЕС під загрозою повного або часткового затоплення перебувають 80 населених пунктів Херсонської області.

"Найбільша техногенна катастрофа в Європі за десятиліття", – Кулеба про теракт росіян на Каховській ГЕС

З'являється оцінювання з боку української влади можливих наслідків теракту, який здійснили російські окупанти, підірвавши Каховську ГЕС. Глава МЗС Дмитро Кулеба назвав його огидним військовим злочином.

"Росія зруйнувала Каховську греблю, спричинивши, ймовірно, найбільшу техногенну катастрофу в Європі за останні десятиліття та поставивши під загрозу тисячі мирних жителів. Це огидний військовий злочин. Єдиний спосіб зупинити Росію, найбільшого терориста 21-го століття, - вигнати її з України", - написав Кулеба у Twitter.

Негайно відреагувати на теракт закликав увесь світ і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він повідомив, що існує загроза повного або часткового затоплення 80 населених пунктів.

"Знищення Каховської ГЕС - терористичний акт з боку Росії, яка несе за це повну відповідальність. Руйнування ГЕС загрожує екологічною катастрофою для Півдня нашої держави. Світ повинен відреагувати. Негайно! Але не просто словами, а діями. Росія повинна негайно піти із ЗАЕС, щоб уникнути подальшої катастрофи", - написав Шмигаль у "Телеграм".

Станом на 10:00 із затоплених населених пунктів Херсонської області евакуювали 742 людини. Пік підйому рівня води у самому Херсоні очікується після 13:00.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський через підрив російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції терміново скликав засідання Ради національної безпеки й оборони.

Також ми повідомляли, що Каховська ГЕС повністю зруйнована зсередини. Окупанти підірвали не тільки дамбу, а й машинний зал, гідроелектростанція не підлягає відновленню.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини