6 червня 2023, 11:14

Віталій Кім про підрив греблі Каховської ГЕС: "У росіян, як завжди, щось пішло не так", – відео

За словами Кіма, російські загарбники не розраховували, що від їхнього теракту на Каховській ГЕС будуть такі руйнівні наслідки.

Віталій Кім про підрив греблі Каховської ГЕС: "У росіян, як завжди, щось пішло не так", – відео

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім у месенджері дав свій коментар щодо нещодавнього терористичного акту, вчиненого російськими військовими на Каховській ГЕС. За його словами, в окупантів РФ тепер паніка та проблеми.

Керівник області зазначив, що у Миколаєві всі державні служби готові до ситуації, всі можливі варіанти дій опрацьовані.

"Стався теракт на Каховській ГЕС. На зараз усі служби готові абсолютно, працюють у тісній співпраці з херсонськими колегами й урядом. Ми готові до наслідків більше, ніж вони будуть насправді, готові до виконання всіх завдань, усі точки розгорнуті, маршрути, автобуси - все опрацьовано", - наголосив він.

Водночас Віталій Кім висловив думку, що росіяни, здійснюючи цілеспрямований теракт на гідроелектростанції, від самого початку не були готові до таких катастрофічних наслідків своїх дій. Найімовірніше, російські "військові стратеги" повелися на ІПСО, що ЗСУ наступатимуть зараз саме у цьому напрямку, та захотіли, розширивши береги Дніпра, зупинити просування наших військ на Південь і Схід. Однак руйнування вийшли більш колосальними, та тепер ситуація у РФ вийшла з-під контролю.

"За даними, що бачимо з російської сторони, вони були повністю не готові до ситуації, у них паніка: виїжджають, кидають тощо. Як на мене, то вони хотіли щось пошкодити на Каховській ГЕС, і, як завжди все, пішло не так, сталося непередбачуване, стався прорив", - зазначив голова Миколаївської ОВА.

За словами Кіма, наслідки підриву греблі на Каховській ГЕС будуть такими: відсутність води у Криму, а також різке погіршення ситуації на лівому березі Дніпра, який вони поки що контролюють.

Він додав, що підтоплення Кінбурської коси (єдиної території Миколаївської області, яка залишилася під контролем РФ), за даними МНС, не буде, але є гіпотетична ймовірність затоплення дороги, після чого півострів тимчасово може стати островом.

"З нашого боку всі дії виконуються, ми готові. З російського боку, на щастя, все погано", - резюмував Кім.

Нагадаємо, сьогодні, 6 червня, близько 2:35 російські військові вчинили терористичний акт, підірвавши дамбу Каховської ГЕС. Під загрозою затоплення опинилася частина Херсонської та Запорізької областей, для запобігання масових людських жертв необхідна евакуація.

Після цього в українському Енергоатомі заявили, що підрив росіянами Каховської ГЕС створив загрозу для Запорізької АЕС.

Пізніше стало відомо, що росіяни, підірвавши Каховську ГЕС, фактично залишили Крим без питної води - з'явилася реакція обох воюючих сторін.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини