16 травня 2023, 14:43

Корупція у Верховному суді: у НАБУ та САП розповіли про рекордний хабар, відео

Голові Верховного суду Всеволоду Князєву й іншим фігурантам справи підозру поки що не висунули, слідчі дії тривають.

Корупція у Верховному суді: у НАБУ та САП розповіли про рекордний хабар, відео

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура продовжують розслідування резонансної справи про корупцію у вищих ешелонах судової влади України, зокрема у Верховному суді.

Про це стало відомо під час спільного брифінгу керівників НАБУ та САП.

Про затримання керівництва Верховного суду під час отримання хабара у 2,7 мільйона доларів правоохоронці повідомили 15 травня. За словами голови Національного антикорупційного бюро Семена Кривоноса, злочинна група за участю суддів діяла в інтересах великих бізнесменів для ухвалення за винагороду вигідних для них рішень. Слідчі дії почалися на початку року. Детективи зафіксували два транші передачі хабара суддям від представників власника групи "Фінанси та кредит" у розмірі 2,7 мільйона доларів.

"Зафіксували низку контактів власника групи "Фінанси та кредит" (бізнесмен Костянтин Жеваго - ред.) з одним із власників адвокатського об'єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності..." - розповів Семен Кривонос.

Журналістам продемонстрували запис телефонних розмов фігурантів справи, які обговорювали деталі схеми. Також керівники НАБУ та САП підтвердили, що під час отримання грошей затримано голову Верховного суду Всеволода Князєва. Підозру йому поки що не пред'явлено.

"Ми будемо звертатися до Вищої ради правосуддя з даними клопотаннями про забезпечення заходів кримінального провадження щодо голови суду. На цей час затримано голову ВСУ та вживаються заходи щодо перевірки інших осіб та їхньої причетності до кримінального правопорушення", - зазначив Кривонос.

Слідчі дії тривають.

Раніше колишній розвідник, а нині політичний експерт Юрій Швець на своєму офіційному "Ютуб"-каналі розповів про те, як ЦРУ й інші американські спецслужби можуть допомогти Україні у боротьбі з корупцією.

У середу, 5 квітня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) прийшли з обшуком до Харківської обласної військово-цивільної адміністрації (ОВЦА).

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини