20 лютого 2023, 13:44

"Ми зібрали для України 700 танків", – Байден

Байден заявив, що Захід зібрав для України приблизно 700 танків, тисячі броньованих машин, 1000 артилерійських систем, понад 2 мільйони снарядів, понад 50 просунутих РСЗВ, а також системи ППО.

"Ми зібрали для України 700 танків", – Байден

Президент США Джо Байден під час візиту до Києва виступив із промовою, під час якої заявив про провал планів Путіна та про підтримку України. Байден прибув в українську столицю Київ, незважаючи на погрози російських ракетних ударів, щоб оголосити про значні додаткові поставки зброї США. Результат цього візиту "напевно відіб'ється на полі бою", сказав Зеленський, додавши, що він і Байден обговорили зброю великої дальності та зброю, "яка ще може поставлятися в Україну".

Нижче основні тези з виступу Байдена у Києві

"Рік тому ми говорили з президентом Зеленським телефоном. Російські літаки були у повітрі, а танки перетинали кордон. Він сказав мені, що чує вибухи. Я ніколи цього не забуду".

"Я запитав тебе: що я можу зробити, як я можу допомогти? - Ти сказав: "Збери світових лідерів, попроси їх підтримати Україну". - Ти сказав, що не знаєш, коли ми знову зможемо поговорити. Тієї темної ночі рік тому світ готувався до падіння Києва, можливо, навіть до кінця України. Рік потому Київ встояв, Україна встояла, демократія встояла, а Америка та світ стоять із вами".

"Те, що зробили українські люди, вражає. Під обстрілами житлових будинків, що, на мою думку, є воєнним злочином".

"У найбільшій за три чверті століття війні ви перемагаєте, незважаючи на всі очікування. У нас є впевненість, що ви продовжите досягати успіхів".

"Разом ми зібрали приблизно: 700 танків, тисячі броньованих машин, 1000 артилерійських систем, понад 2 мільйони снарядів, понад 50 просунутих РСЗВ, а також системи ППО".

"З моменту, коли я отримав перші дані розвідки минулої осені, ми намагалися зрозуміти, як об'єднати решту світу навколо підтримки України. Ми змогли зібрати понад 50 країн, які допомагають українській економіці та армії".

"Жертви, на які пішов український народ, занадто великі. Ми сумуємо разом із сім'ями тих, хто загинув у цій жорстокій і несправедливій війні. Ми знаємо, що попереду будуть дуже важкі дні, тижні та роки. Але метою Росії було стерти Україну з карти. Але путінські цілі провалені. Україна втратила половину території, яку колись окупувала. Молоді талановиті росіяни тікають десятками тисяч, не бажаючи повертатися у Росію, не тікають від армії - тікають від Росії, тому що не бачать майбутнього у країні".

"Він думав, що зможе протриматися довше, ніж ми. Я сумніваюся, що він так думає зараз. Бог знає, про що він думає, але явно не про це".

Байден також згадав, що шість разів відвідував Київ як віцепрезидент, додавши, що місто "підкорило його серце". Цього разу у Києві Байден зустрівся з українськими військовими та розвідкою, а також дипломатами.

Раніше ми повідомляли, що 20 лютого центр Києва був повністю перекритий для транспорту та людей.

Нагадаємо, президент США Джозеф Байден сьогодні зранку з офіційним візитом приїхав до Києва.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини