23 вересня 2022, 09:13

"Референдуми" Путіна стартували на окупованих територіях України

Росія розпочала нелегітимні "референдуми" про приєднання окупованих територій України.

"Референдуми" Путіна стартували на окупованих територіях України

Кремль гарячково намагається легалізувати захоплення українських територій. Вранці у п'ятницю, 23 вересня, на захоплених російськими військами частинах Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей розпочалися "референдуми" щодо приєднання до РФ.

Новину підтвердили пропагандистські ЗМІ Росії, передає Діалог.UA.

За задумом Москви, "референдуми" йтимуть цілий тиждень - до 27 вересня включно. Окупанти відмовилися від ідеї виборчих дільниць нібито "з метою безпеки". Однак, швидше за все, щоб приховати відсутність мінімальної явки.

"Голосування" буде фактично примусовим - гауляйтери мають намір у компанії російських військових обходити будинки цивільного населення з 8 ранку та до 20:00 вечора. Крім того, росіяни організували пункти голосування для біженців і насильно переміщених громадян на території РФ.

За фактом, окупанти не змогли забезпечити навіть видимості хоч якоїсь легітимності. Громадськості просто оголосять фейкові результати фейкових "референдумів", придуманих у Кремлі.

Важливо відзначити, з якою поспішністю Москва почала легітимізувати захоплення українських територій, навіть не встигнувши хоч якось підготувати "рефендуми". Росіяни поспішають через успіхи ЗСУ на полі бою та стрімку деокупацію населених пунктів.

Київ уже повідомив Москву, що жодні "референдуми" не сповільнять контрнаступу української армії. Заява влади РФ про приєднання нових територій України нічого не вирішить.

Раніше в ISW розкрили, на який ефект розраховує Путін від псевдореферендумів.

Ми також писали, що у Пентагоні оцінили статусу "псевдореферендуму".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини