10 червня 2022, 09:32

DW розкрила стратегічне значення острова Зміїний

Острів Зміїний має стратегічне значення, щоб контролювати прохід кораблів із Чорного моря до Європи й Африки.

DW розкрила стратегічне значення острова Зміїний

Острів Зміїний знаходиться на кордоні між Україною та Румунією. Його діаметр становить 600 метрів, а це приблизно як 24 футбольні поля.

Навіть незважаючи на свої, здавалося б, невеликі розміри, він все одно має стратегічне значення, інформує видання Die Welt.

Джерело повідомляє, що у Москві чудово обізнані про значення Зміїного, саме тому за нього і точилася битва на самому початку війни.

Острів був захоплений практично на початку війни, а українських захисників взяли у полон. З того моменту ЗСУ неодноразово намагалися повернути назад собі острів. Для цього дуже часто використовувалися ударні безпілотники Bayraktar TB-2. Українські захисники змогли підбити біля острова пару десантних катерів "Раптор", а також знищили гелікоптер "Мі-8", який намагався висадити на Зміїному морпіхів.

Зараз на острові знаходяться ЗРК, щоб убезпечити себе від безпілотників, а також системи РЕБ, що створюють перешкоди для морської комунікації ЗСУ.

Представник Міноборони Австрії Маркус Рейснер заявив, що вже зараз можна було б розмістити протикорабельні ракети вздовж усього українського узбережжя. Таким чином, можна було б створити коридор для вантажних кораблів. Проте у районі Зміїного ситуація інша і там ворог може завдати удару по кораблям.

Блокуючи морський шлях, Росія завдає шкоди українській економіці. Із портів України можна морем вивезти 20 млн тонн зерна. Його нестача може спровокувати у світі продовольчу кризу.

Таку кількість зерна невигідно перевозити сухопутним способом.

Глава української розвідки Буданов заявив, що острів Зміїний може контролювати повітряний простір у регіоні.

Експерти заявляють, що острів допоможе Москві контролювати сепаратистів у Придністров'ї, а також Зміїний можна використати і для атак на Україну.

Раніше британська розвідка висловила впевненість, що окупанти розмістили ППО на Зміїному, щоб заблокувати прохід кораблів у Чорному морі.

Нагадаємо, завдяки американським РСЗВ можна буде бити по острову Зміїний з узбережжя.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини