23 травня 2022, 12:29

Медведчук розкрив схему щодо нафтопроводу нібито за участю Порошенка: кадри СБУ

Розкрито роль п'ятого президента Петра Порошенка у крадіжці нафтопродуктопроводу та торгівлі з росіянами енергоресурсами з "ЛДНР" під час війни, за твердженням Медведчука.

Медведчук розкрив схему щодо нафтопроводу нібито за участю Порошенка: кадри СБУ

СБУ опублікувала відео, на якому затриманий Віктор Медведчук, щодо якого відкрито справу про держзраду, розповів про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу Самара – Західний напрямок для подальшого прокачування через нього дизельного палива.

Кум президента РФ деталізував роль у цих махінаціях Петра Порошенка. За словами затриманого, нібито саме ексгарант не лише звернувся до нього з проханням зв'язатися з керівництвом РФ, а й допоміг провести бюрократичні процедури у всіх українських інстанціях, "щоб цей трубопровід став приватною власністю самого Порошенка".

Він зазначив, що за рік роботи трубопровід прокачуванням дизельного палива приніс його господарям удвічі більше коштів, ніж було вкладено у його викуп. Сума обчислюється десятками мільйонів доларів.

Крім того, ексглава "ОПЗЖ" розповів подробиці налагодження та ведення бізнесу з терористичними "ЛДНР".

У 2014-2015 роках закупівля вугілля для української енергосистеми в ОРДЛО у ватажків псевдореспублік також проходила під патронатом Порошенка.

"У цьому було задіяно фактично всю верхівку державного апарату, починаючи з президента", - говорить Медведчук на допиті СБУ.

Він озвучив імена високопосадовців того періоду, замішаних у схемах.

"Є відчуття, що гетьман (Порошенко) скоро сяде", – прокоментував публікацію СБУ ТГ-канал "Вертикаль".

Раніше Служба безпеки України показала відео зі зверненням Медведчука до свого кума, військового злочинця Володимира Путіна, та глави Української держави Володимира Зеленського, в якому міститься пропозиція обміняти його на захисників і жителів Маріуполя.

Після цього у Кремлі відповіли на цю ініціативу. Пєсков зробив офіційну заяву: Москві не цікавий Медведчук.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!


Автор: Марина Журавлева

Останні новини