16 березня 2022, 18:49

Україна та Росія готують документи для зустрічі Зеленського та Путіна – Подоляк

В Офісі президента України впевнені, що домовленості про припинення вогню буде досягнуто найближчими днями.

Україна та Росія готують документи для зустрічі Зеленського та Путіна – Подоляк

Українська та російська делегації під час переговорів щодо припинення війни обговорюють документи, які згодом президенти України та РФ можуть обговорити та підписати під час особистої зустрічі.

Таку заяву зробив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у бесіді із журналістами PBS news.

Він заявив, що єдиний спосіб зупинити бойові дії – це проведення прямих переговорів між президентами України та Росії. Нині делегації обох країн працюють над цим і готують документи, які у майбутньому можуть бути підписані главами держав. В ОП вважають, що це може статися невдовзі.

Крім того, Подоляк висловив впевненість, що домовленості про припинення вогню буде досягнуто найближчими днями.

За його словами, позиція Росії на сьогодні значно пом'якшилася. Україна своєю чергою продовжує наполягати на юридично вивірених гарантіях безпеки для нашої держави, припиненні бойових дій і виведенні російських військ з української території.

Our position at the negotiations is quite specific - legally verified security guarantees; ceasefire; withdrawal of Russian troops. This is possible only with a direct dialogue between the heads of Ukraine and the Russian Federation. Details are in an interview with the @NewsHour pic.twitter.com/TlPUl3XfGK

— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) March 16, 2022

Раніше видання Financial Times повідомило з посиланням на власні джерела про суттєвий прогрес у переговорах України та Росії. За інформацією журналістів, сторони узгоджують мирну угоду, яка включає 15 пунктів. Серед них, зокрема, припинення вогню та виведення російських військ.

Нагадаємо, три раунди українсько-російських переговорів відбулися у Білорусі, після чого сторони вирішили продовжити дискусію у відеоформаті. Наразі переговори тривають практично у режимі нон-стоп, створено спеціальні підгрупи.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини