13 березня 2022, 16:40

Голова МЗС Ізраїлю вперше виступив проти російської агресії: "Позбавлено будь-якого виправдання"

Міністр закордонних справ Ізраїлю Яір Лапід вперше публічно закликав Росію припинити атаки на Україну.

Голова МЗС Ізраїлю вперше виступив проти російської агресії: "Позбавлено будь-якого виправдання"

Влада Ізраїлю, яка тривалий час зберігала мовчання з приводу військового вторгнення РФ в Україну, почала висловлюватися на цю тему. Голова МЗС Ізраїлю Яір Лапід публічно виступив проти війни.

Заяву він зробив 13 березня у Бухаресті за підсумками переговорів із румунським колегою Богданом Ауреску. Його слова було опубліковано на офіційному сайті МЗС Ізраїлю.

Лапід заявив про готовність Ізраїлю допомогти українським біженцям. Він також виступив категорично проти війни, розв'язаної Росією.

“Ізраїль засуджує вторгнення Росії в Україну. Воно позбавлене будь-якого виправдання, ми закликаємо РФ припинити обстріли й атаки та вирішити цей конфлікт за столом переговорів”, – заявив ізраїльський міністр. Він уточнив, що Ізраїль готовий надати всіляку підтримку у досягненні мирного рішення.

За словами Лапіда, Ізраїль разом зі Сполученими Штатами та Євросоюзом скоординовано діють, щоб разом “покласти край жорстокій трагедії”.

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну о 5 ранку 24 лютого. Військові експерти вважають, що влада РФ планувала швидку та переможну війну-бліцкриг: захоплення Києва за пару днів, усунення законно обраної влади та встановлення свого маріонеткового режиму. Проте на Кремль чекало жорстоке розчарування.

Війська Росії зіткнулися із запеклим опором українських військ і народу загалом. Війна продовжується вже 17 днів, і за цей час Росії не вдалося захопити повністю жодного великого міста. У Кремлі, ймовірно, усвідомили майбутню поразку та розпочали ракетні обстріли мирних населених пунктів. Втрати серед цивільного населення величезні.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що в Ізраїлі президента Росії назвали фашистом: "На руках у Путіна кров тисяч жертв".

Ми також писали, що Зеленський вперше назвав кількість втрат ЗСУ за 16 днів війни з Росією.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини