22 лютого 2022, 18:00

США однією картинкою розгромили фейк Путіна про “створену Леніним” Україну

Посольство США в Україні "потролило" президента РФ Володимира Путіна.

США однією картинкою розгромили фейк Путіна про “створену Леніним” Україну

Американське посольство у Києві відреагувало на скандальну промову президента РФ Володимира Путіна, у якій він представив свою сумнівну версію історії України.

Пост дипвідомства у Facebook за годину набрав понад 13 тисяч лайків і понад 800 коментарів.

Сполучені Штати “потролили” Путіна, який у своїй промові 22 лютого намагався переконати, нібито Україна була створена лідером російських більшовиків Володимиром Леніним. Всього однією картинкою американці довели, що слова глави РФ – це фейк.

На оприлюдненому зображенні США нагадали про справжню історію Києва та Москви. Так, у нинішній столиці України вже у 996 році було збудовано Десятинну церкву – перший кам'яний православний храм на території Київської Русі. У 1011 році там звели Софійський собор, у 1070 році – Видубицький монастир, а у 1108 – Михайлівський золотоверхий монастир.

У ці роки, коли Київ процвітав, Москва була густим лісом. Вона була заснована лише у 1147 році – більш ніж через 200 років після заснування Києва (згідно з першим письмовим джерелом, Київ існує з 930-го року. Проте є версія, що місто набагато старше та було засноване у 430 році).

Враховуючи цю інформацію, заяви Путіна про те, що України нібито не існує, вона не має традицій, державності та взагалі створена Леніним, виглядають дуже далекими від реальності.

Слід зазначити, що своїми псевдоісторичними сентенціями Путін намагався виправдати нову хвилю агресії проти України. У тій же промові він оголосив про визнання терористичних "Л/ДНР", які особисто створив на українському Донбасі вісім років тому. Цивілізований світ різко засудив цей вчинок глави Кремля.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Києві відкрили кримінальне провадження щодо Путіна та його ставлеників.

Ми також писали, що Арестович висловився про рішення Путіна щодо України: "Дідусю страшно".

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини