22 лютого 2022, 14:54

Зеленський заявив про розгляд питання щодо розриву дипломатичних відносин із РФ – Москва відповіла

За словами Зеленського, він отримав запит МЗС України про можливість розриву відносин із Москвою.

Зеленський заявив про розгляд питання щодо розриву дипломатичних відносин із РФ – Москва відповіла

Президент Володимир Зеленський зазначив, що розгляне питання про розрив дипломатичних відносин України та РФ після рішення Кремля визнати незалежність "ОРДЛО".

Про це Зеленський заявив на спільній пресконференції із президентом Естонії у Києві.

"До мене надійшов запит від МЗС, щоб я розглянув питання щодо розриву дипломатичних відносин між Україною та Російською Федерацією. Після пресконференції я опрацьовуватиму це питання. І не тільки це питання", – заявив він.

Своєю чергою заступник голови МЗС РФ Андрій Руденко зазначив, що Москва не думає про розрив дипвідносин із Києвом, написав російський "Інтерфакс".

За його словами, "це буде рішенням Києва".

Тим часом президент Естонії Алар Каріс, який приїхав із візитом до Києва, заявив, що Таллінн зберігає єдність з Україною на тлі дій Росії.

"Ми рішуче засуджуємо всі військові та гібридні дії проти України. Шкода, що попри дипломатичні зусилля ознак готовності до деескалації немає, навпаки, триває нарощування російських сил, зокрема у Білорусі.

Я приєднуюсь до всіх, хто хоче, щоб у нас був спосіб забезпечити мир за допомогою сили дипломатії та діалогу.

Справді, це вирішальний момент у європейській історії. Президент Путін відповість перед майбутніми поколіннями за свої насильницькі дії. Як європейські та західні лідери ми також зобов'язані відповідати нашим цінностям і нашій відданості єдиній і мирній Європі. Ми шкодуємо про кожне втрачене життя.

Наш обов'язок – захищати наші спільні цінності та демократію, яку ми всі допомогли збудувати. Загроза Україні – це загроза безпеці Європи.

Мінімум, що ми можемо зробити, це посилити нашу практичну підтримку Україні, що Естонія робила та робитиме. У ЄС ми запровадимо масивний пакет санкцій і зробимо це швидко та рішуче. Але найголовніше, ми повинні тримати двері у ЄС і НАТО відчиненими для України, й у нас мають бути конкретні наступні кроки для подальшої співпраці й інтеграції.

Ми знаємо, що ви й надалі цінуватимете демократію та залишитеся на шляху реформ. Зрештою, ми будемо вітати вас як члена Європейського Союзу: ви належите Європі.

Ми підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Ми, як і раніше, повністю віддані політиці невизнання незаконної анексії територій України. Україна має право захищати свої кордони та незалежність, і ми продовжуємо допомагати Україні нарощувати її військовий потенціал, щоб протистояти агресії", – заявив він.

Нагадаємо, голова МЗС ФРН раніше заявила про готовність до санкцій проти Росії.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини