18 лютого 2022, 21:28

Окупанти назвали операцію РФ на Донбасі "Кидок мангуста": відео про евакуацію записали заздалегідь

У метаданих відеозвернення ватажків самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" щодо термінової евакуації вказано дату 16 лютого.

Окупанти назвали операцію РФ на Донбасі "Кидок мангуста": відео про евакуацію записали заздалегідь

Деніс Пушилін і Леонід Пасічник записали заклик до громадян про евакуацію та розповідь про швидкий напад армії України позавчора, 16 лютого.

Більш того, під час перевірки метаданих відео із заявою Пасічника про евакуацію виявили папку, де зберігалися відеофайли. Вона називається "Кидок мангуста". ЗМІ зазначають, що це словосполучення звучить як назва спецоперації.

Тоді причин для масової евакуації людей не було. Тобто, відео створили ще до того, як за версією російської пропаганди "Україна почала атаку", – 17 лютого.

Це доказ того, що вчорашні обстріли та примусова евакуація населення – заздалегідь спланована операція російських окупантів.

Дату запису звернення журналісти "Нового часу" знайшли при завантаженні відео у метаданих.

"Не сьогодні. Не терміново. Наперед готували. 16 лютого, нагадаю, західними ЗМІ з посиланням на розвідки називалося однією з можливих дат вторгнення", – уточнила журналістка Ірина Ромалійська.

Нагадаємо, 18 лютого ватажки "ДНР" і "ЛНР" майже синхронно оголосили про масову евакуацію жителів ОРДЛО до Ростова, аргументуючи її загрозою наступу ЗСУ.

Проте прессекретар Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що йому не відомо про плани ОРДЛО щодо евакуації.

Пізніше Путін наказав МНС допомогти з розселенням біженців і виділити кожній людині, яка приїхала з ОРДЛО, 10 тисяч рублів допомоги.

Пушилін в інтерв'ю російським пропагандистам заявив, що ситуація на Донбасі нібито близька до війни.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини