8 лютого 2022, 09:26

У CNN озвучили причину відмови Зеленського проводити зустріч із Бербок

Відмова від постачання Україні зброї та небажання відмовитися від проєкту "ПП – 2" Німеччиною спричинили скасування зустрічі між Зеленським і Бербок.

У CNN озвучили причину відмови Зеленського проводити зустріч із Бербок

Вчора, 7 лютого, до Києва з робочим візитом вдруге за рік прилетіла голова МЗС Німеччини Анналена Бербок. У неї були заплановані зустрічі з українським колегою та главою України. Проте останню довелося скасувати.

Напередодні журналіст CNN Джейк Таппер на своїй сторінці у Twitter, посилаючись на джерела, близькі до "українського уряду", повідомив, що зустріч Зеленського із Бербок була скасована через відмову від Берліна постачати Києву зброю та небажання повністю відмовитися від проєкту "Північний потік – 2 ".

Джерело повідомляє, що Німеччина нібито відмовилася заморозити трубопровід "ПП – 2" навіть у разі вторгнення Росії до України.

Таппер пише, як Зеленський був незадоволений тим, що Німеччина – чи не єдина європейська країна, яка відмовляється постачати в Україну зброю. Журналіст пише, що в Україні багато політиків розглядають Німеччину як союзника Росії, а як приклад наводять позицію ексканцлера ФРН Шредера.

Вчора, 7 лютого, після спілкування з Дмитром Кулебою голова МЗС Німеччини заявила, що не зустрічатиметься із Зеленським, оскільки на зустріч не прибув голова МЗС Франції.

Голова МЗС України заявив, що він розуміє позицію Німеччини та попросив не будувати якусь конспірологію навколо скасування зустрічі Бербок і Зеленського.

Нагадаємо, ще наприкінці грудня 2021 року голова МЗС Німеччини заявила, що Берлін "за" дипломатичне вирішення конфлікту між Києвом і Москвою.

Крім того, під час брифінгу між Кулебою та Бербок голова МЗС України заявив, що вони знайшли компроміс щодо постачання зброї з Берліна.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини