4 лютого 2022, 14:16

Ердоган розкрив деталі розмови із Зеленським щодо Путіна: "Як тільки зателефонуєте"

У Туреччині може відбутися друга зустріч президентів України та РФ Володимира Зеленського та Володимира Путіна щодо Донбасу.

Ердоган розкрив деталі розмови із Зеленським щодо Путіна: "Як тільки зателефонуєте"

Президент Туреччини Реджеп Ердоган докладає зусиль для організації зустрічі колег з України та РФ Володимира Зеленського та Володимира Путіна для розв'язання проблеми Донбасу.

Про це він повідомив журналістам у літаку під час повернення з Києва, передає CNN TÜRK.

Ердоган запевнив, що Зеленський дуже зацікавлений у переговорах із Путіним. Вони домовились про організацію такої зустрічі. За його словами, в особистій бесіді український лідер заявив: "Щойно Ви мені зателефонуєте та скажете, що потрібно бути тут, я протягом одного-двох днів буду на місці".

Президент Туреччини дійшов висновку, що Захід "нічого не зробив" для мирного вирішення війни на українському Донбасі.

"Зараз у Європі є серйозна проблема щодо розв'язання цього питання", – сказав Ердоган.

Затримка із зустріччю Зеленського та Путіна на цей час є лише з боку Москви. У Кремлі не поспішають погоджуватися на переговори. Проте зрушення є. Якщо раніше влада РФ категорично заперечувала можливість зустрічі, то сьогодні вже допускає її.

"Ми вважаємо, що вона мала відбутися давно. І вони повинні проходити регулярно. Але для того, щоб це відбувалося, необхідно, щоб хоч щось виконувалося з попередніх домовленостей", – заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

У Кремлі неодноразово заявляли, що готові до нових переговорів лише у разі поступок з боку Києва щодо Донбасу. Це, зокрема, переговори безпосередньо з терористами "Л/ДНР", підконтрольними Москві. Влада України категорично проти.

Раніше Резніков відповів на пропозицію Ердогана про перенесення переговорів щодо Донбасу до Стамбула.

Ми також писали, що в Офісі президента України відповіли на можливість прямих переговорів із "ДНР" і "ЛНР".

Останні новини