3 лютого 2022, 16:26

Резніков відповів на пропозицію Ердогана про перенесення переговорів щодо Донбасу до Стамбула

Україна готова до переговорного процесу щодо врегулювання ситуації на Донбасі у будь-якій країні, яка не залежить від Російської Федерації.

Резніков відповів на пропозицію Ердогана про перенесення переговорів щодо Донбасу до Стамбула

Україна позитивно ставиться до пропозиції Туреччини перенести переговори у рамках ТКГ щодо врегулювання конфлікту на Донбасі з Мінська до Стамбула.

Відповідну заяву зробив голова оборонного відомства Олексій Резніков під час брифінгу 3 лютого.

Міністр нагадав про позицію президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, який публічно пропонував перенести переговорний майданчик на турецьку територію.

За словами Резнікова, подібні ініціативи обговорювалися ще тоді, коли він входив до складу української делегації у ТКГ. Київ готовий до очних переговорів у Стамбулі, а також Відні, Женеві та будь-якому іншому місті, незалежному від Російської Федерації, яка виступає стороною конфлікту у подіях на Сході України.

При цьому міністр зауважив, що для затвердження такого рішення потрібна згода іншої сторони.

Наприкінці січня стало відомо про направлену Туреччиною пропозицію в ОБСЄ проводити засідання ТКГ по Донбасу у Стамбулі, якщо на це буде згода кожної зі сторін. Проте підконтрольні Росії представники незаконних формувань "ДНР" і "ЛНР" відкинули таку пропозицію, пославшись на те, що вони нібито не мають ані українських, ані російських паспортів. Вони вимагали від Анкари надати їм "юридичні гарантії" та визнати документи, видані на окупованих територіях Донбасу.

Тим часом Ердоган перед сьогоднішнім візитом до Києва вкотре підтвердив прихильність Анкари до територіальної цілісності та суверенітету України та заявив про готовність турецької сторони докласти максимум зусиль для забезпечення миру й атмосфери довіри у регіоні.

За його словами, Туреччина уважно відстежує виклики, з якими сьогодні стикається Україна.

Раніше Ердоган повідомив про готовність Туреччини організувати зустріч президентів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Він вважає, що це допоможе "залагодити розбіжності" між країнами та знизити напруженість у регіоні.

У Кремлі своєю чергою заявили, що сьогодні підготовка такої зустрічі не ведеться.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини