2 лютого 2022, 19:58

Кулеба відреагував на дати можливого вторгнення Росії в Україну

Влада України заявила, що уважно стежить за розвитком ситуації біля кордонів держави, але при цьому зберігає голову холодною.

Кулеба відреагував на дати можливого вторгнення Росії в Україну

Інформація, що є у розпорядженні української влади, не дозволяє зробити навіть припущень про якісь конкретні дати можливого військового вторгнення Росії в Україну. Жодних достовірних дат початку російської агресії немає, вони існують лише в головах експертів.

Таку заяву зробив голова МЗС України Дмитро Кулеба під час брифінгу для закордонних ЗМІ, відповідаючи на запитання, чи можливий напад РФ на Україну у період із 10 по 20 лютого, коли відбуватимуться спільні військові навчання Росії та Білорусі.

Очільник вітчизняної дипломатії закликав не недооцінювати сили української держави та нагадав: Україна вже пережила безліч військових маневрів РФ поблизу своїх кордонів. Київ пильно стежить за розвитком подій і володіє всією необхідною інформацією про дії російської сторони. Кроки Росії також перебувають у фокусі уваги західних партнерів України.

За словами Кулеби, якщо російсько-білоруські навчання почнуть еволюціонувати у щось інше, українська сторона оперативно відреагує на це.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що поблизу кордонів держави не спостерігається жодних дій військового характеру, які кардинально відрізнялися б від того, що відбувалося навесні минулого року. Голова оборонного відомства повідомив про готовність ЗСУ до відбиття потенційної агресії.

Своєю чергою президент Володимир Зеленський заявив, що Україна посилює свою оборону, та це зменшує ризики нової агресії з боку РФ.

Тим часом співробітники Інституту вивчення війни у Вашингтоні опублікували мапу зосередження російських військ, яка свідчить про те, що напад РФ на Україну може початися з чотирьох напрямків.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини