2 лютого 2022, 13:27

Кулеба: Донбас ніколи не набуде "особливого статусу"

Кулеба категорично відкинув можливість надання особливого статусу окупованій частині Донбасу.

Кулеба: Донбас ніколи не набуде "особливого статусу"

Голова МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю польській газеті Rzeczpospolita заявив, що Донбас ніколи не набуде "особливого статусу". За його словами, в Україні неможлива ситуація, за якої будь-який регіон країни має можливість ветувати загальнодержавні рішення.

До того ж Кулеба наголосив, що російське бачення вирішення конфлікту навколо ОРДЛО не буде реалізовано.

"Жоден регіон України не матиме права вето на загальнодержавні рішення. Це висічено на камені, тому жодного особливого статусу у розумінні Росії, права вето також не буде", – заявив Кулеба, відповідаючи на запитання, чи буде Україна готова надати особливий статус Донбасу, що дасть Донецьку та Луганську можливість накладати вето на стратегічні питання.

Коментуючи загрозу повномасштабного вторгнення російської армії, міністр підкреслив, що Україна не піде на жодні поступки Москві, проте розраховує на дипломатичне вирішення конфлікту. При цьому офіційний Київ повністю виключає можливість йти на поступки, які будуть нав'язані українській владі ззовні.

"Якщо Росія діятиме сумлінно, я впевнений, що ми зможемо подолати нинішню кризу дипломатичним шляхом. Проте за нинішніх обставин Україна не може йти на поступки. Це не ми збираємо військові сили вздовж кордонів наших сусідів. Ми не ті, хто окуповує територію сусідньої країни. Ми не ті, хто здійснює кібератаки. Це Росія має діяти конструктивно. Хочу наголосити, що Україна виключила будь-яку можливість піти на поступки, які були б нав'язані нам ззовні", – зазначив він.

"Ми – жертви гібридної війни, у нас досі відбуваються кібератаки та дезінформаційні кампанії, які намагаються порушити внутрішній баланс в Україні. Щодня до нас надходять сотні телефонних дзвінків з усієї країни про фейкові мінування у школах, лікарнях і метро. Ми бачимо, що Росія намагається підкупити угруповання в Україні, які займатимуться підривною діяльністю. Але країна сильна – вона вистоїть", – заявив Кулеба.

Нагадаємо, газета The New York Times дізналася, що розроблений у США пакет санкцій проти РФ на випадок її вторгнення до України повністю змінює підхід американської сторони до санкційної політики щодо Кремля.

Раніше агентство Reuters із посиланням на голову МЗС Угорщини Петера Сійярто повідомило, що Будапешт отримав запит від США щодо розміщення на своїй території додаткових сил Північноатлантичного альянсу на тлі загрози російського вторгнення в Україну. При цьому не уточнювалося, про яку кількість військових йдеться.

Тим часом у Пентагоні заявили про готовність направити 8,5 тис. солдатів до країн НАТО у Східній Європі у разі ескалації ситуації біля кордонів України. Водночас можливість відправлення військ безпосередньо в Україну не розглядається, оскільки країна не є членом Альянсу.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини