23 січня 2022, 15:53

Ярош назвав точку фронту, де Україні екстрено потрібна допомога при вторгненні РФ

Ярош заявив про необхідність отримання військових коштів від союзників для захисту України з повітря.

Ярош назвав точку фронту, де Україні екстрено потрібна допомога при вторгненні РФ

Радник Головнокомандувача ЗСУ Дмитро Ярош розповів, чого гостро потребує українська армія на тлі загрози повномасштабного вторгнення російської армії.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Ярош заявив, що має мрію, пов'язану з необхідністю отримання допомоги від союзників, яка дозволить "закрити небо" України від російської авіації та ракетних систем.

Він зазначив, що з російськими сухопутними військами підрозділи ЗСУ впораються, проте питання контролю повітряного простору на тлі ризику початку війни є ключовим.

"У мене маленька мрія: дуже бажаю, щоб наші союзники допомогли нам, українцям, "закрити небо" від ерефівської авіації та ракет. З путінською "сухопуткою" ми раду дамо..." – заявив він.

Ярош зазначив, що у майбутньому Україна має можливість розробки вітчизняних ЗРК, які дозволять розв'язати питання російської загрози з повітря, проте зараз Україна таких систем не має.

Раніше флотилія російських десантних кораблів почала входити у протоку Ла-Манш. Аналітики припускають, що судна прямують до Чорного моря, де можуть взяти участь у вторгненні російських військ на територію України. В інтерв'ю Sveriges Radio начальник управління спільних операцій Збройних сил Швеції генерал-лейтенант Майкл Клаессон зазначив, що російські десантні кораблі вийшли з Балтики із вантажем. При цьому генерал зазначив, що пункт призначення їх походу невідомий.

Раніше у російських військових стався ексцес під час перекидання військової техніки, яку Кремль активно концентрує на східних кордонах з Україною. Очевидці опублікували низку кадрів, на яких ешелони з важкою бронетехнікою, танками й артилерійськими системами у великій кількості перевозять на залізничних платформах.

У соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини