20 січня 2022, 14:48

"Змітати все", – у Зеленського таємно звернулися до Заходу з проханням на тлі загрози вторгнення РФ

Зеленський побоюється, що в умовах паніки українці почнуть змітати все з полиць магазинів і активно забирати долари з банків.

"Змітати все", – у Зеленського таємно звернулися до Заходу з проханням на тлі загрози вторгнення РФ

В Офісі президента Володимира Зеленського стверджують, що добре розуміють реальну загрозу російської агресії, однак не хочуть сіяти паніку в українському суспільстві.

Як розповіли джерела видання "Українська правда" у найближчому оточенні президента, ОП отримує дані й від західних партнерів, і від української розвідки у щоденному режимі.

Також постійно аналізуються різні, навіть найменш реальні, сценарії російського нападу.

"Але ми вже жили у ситуації, коли щодня нам кричали, що ось завтра-завтра Путін нападе. Це нічим добрим не закінчувалося. Ми собі такого не можемо дозволити. Ми не можемо сіяти паніку", – зазначили високопоставлені джерела.

"Наша сила у стабільності, стабільності економіки, гривні й так далі", – сказав один із топів Офісу президента.

До того ж у Зеленського просять на всіх міжнародних зустрічах у партнерів не нагнітати марно ситуацію, щоб не створювати в Україні паніку.

"Якщо люди побіжать знімати долари та змітати все з полиць магазинів, то жодного вторгнення не треба буде", – зазначили у ОП.

Раніше у російських військових стався ексцес під час перекидання військової техніки, яку Кремль активно концентрує на східних кордонах з Україною. Очевидці опублікували низку кадрів, на яких ешелони з важкою бронетехнікою, танками й артилерійськими системами у великій кількості перевозять на залізничних платформах.

У соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

Нагадаємо, заступник держсекретаря США Венді Шерман на своєму брифінгу знову пригрозила економічними обмеженнями щодо РФ. Вона запевнила, що Білий дім готовий накласти ембарго проти найважливіших фінустанов РФ і посилити контроль експорту, а також надавати підтримку партнерам за ймовірного вторгнення в Україну. За оцінкою американського дипломата, такі можливі кроки стануть на порядок жорсткішими, ніж вісім років тому.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини