19 січня 2022, 22:19

Ердоган летить в Україну на тлі загрози вторгнення РФ – готується підписання оборонної угоди

Готується візит до Києва президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, доки Москва концентрує війська на українському кордоні.

Ердоган летить в Україну на тлі загрози вторгнення РФ – готується підписання оборонної угоди

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган прибуде до Києва на початку лютого. Це важливий сигнал підтримки Анкарою України, якій загрожує нове російське вторгнення.

Про майбутній візит Ердогана до Києва ЗМІ повідомив його речник Ібрагім Калин, передає "Інтерфакс".

Попередньо Ердоган прилетить до Києва для зустрічі з українським колегою Володимиром Зеленським уже 3 лютого. Очікується підписання серйозної оборонної угоди України та Туреччини. Деталі поки що не розголошуються.

Калин наголосив, що одна з головних цілей візиту Ердогана - спроба запобігти ескалації військового конфлікту України та РФ.

"Нам усім потрібно робити все можливе, щоб уникнути такої ситуації", - сказав речник турецького лідера.

Він також уточнив, що Ердоган зробив пропозицію Зеленському та президенту РФ Володимиру Путіну провести зустріч у Туреччині, щоб "врегулювати проблеми та розбіжності".

Днями Ердоган засумнівався, що Росія справді почне велику війну проти України.

"Я не розглядаю вторгнення Росії в Україну як реалістичний сценарій... Україна – сильна держава. Міркування у дусі "я захоплю землі в якомусь місці та заберу їх" не працюють", - заявив президент Туреччини.

Варто зазначити, що останнім часом Туреччина стала одним із основних союзників України у військово-технічній сфері. Було розпочато спільне виробництво бойових безпілотників, що викликало дуже болісну реакцію Москви.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що на початку січня Ердоган обговорив з Путіним Україну по телефону.

Ми також писали, що Ердоган підтвердив готовність до термінових заходів щодо примирення України та Росії.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини