19 січня 2022, 17:13

"Одні з найкращих у світі": названо зброю, яку Україна просить у Німеччини

Україна не бажає миритися з відмовою Німеччини від постачання озброєння та назвала конкретні системи, яких потребують ЗСУ.

"Одні з найкращих у світі": названо зброю, яку Україна просить у Німеччини

Посол України у Німеччині Андрій Мельник перерахував конкретні види озброєння, які українська сторона прагне одержати від ФРН. Питання постачання зброї продовжує перебувати на порядку денному українсько-німецьких відносин.

Насамперед йдеться про військові кораблі німецького виробництва, які дипломат назвав "одними з найкращих у світі", інформує ZDF.

За словами посла, ці судна необхідні українській армії для надійної оборони узбережжя у Чорноморському й Азовському регіонах.

Окрім цього, українська сторона хотіла б отримати від Німеччини сучасні зенітні комплекси, які на сьогодні виробляються на німецьких підприємствах оборонно-промислового комплексу.

Днями посол зажадав від Німеччини скасувати практику блокування постачання офіційному Києву оборонних систем озброєння та нагадав: Україна вже кілька років протистоїть російській агресії.

Тим часом в уряді ФРН зазначили, що не мають наміру змінювати свою позицію у цьому питанні. При цьому влада Німеччини заявила, що вже допомагає українській стороні в оборонній сфері. Зокрема, вони згадали про передачу Україні медичного обладнання та санітарних матеріалів.

Раніше голова МЗС Німеччини Анналена Бербок уникла відповіді на питання про постачання німецької зброї в Україну, заявивши, що у Берліні виступають за дипломатичний шлях вирішення конфлікту між Україною та Росією. Водночас міністр пригрозила Москві економічними наслідками у разі нового вторгнення російської армії в Україну.

До цього голова Міноборони України Олексій Резніков підтвердив, що німецька сторона блокувала постачання антидронових рушниць литовського виробництва, які Київ придбав через одну зі структур НАТО.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини