18 січня 2022, 16:36

У МЗС озвучили справжню мету Кремля щодо України та Заходу

У МЗС України зробили гучну заяву щодо Росії: Кулеба чекає жорсткішої політики від Парижа на адресу Москви.

У МЗС озвучили справжню мету Кремля щодо України та Заходу

Київ не планує силовим шляхом відвойовувати Донбас. Тому Кремль не має підстав для стягування підрозділів до кордонів України. Справжнє завдання глави РФ Володимира Путіна – повернення України до свого складу та приниження Заходу, запевнив голова МЗС України Дмитро Кулеба у своїй публікації для Le Figaro, розміщеній на вебпорталі дипвідомства.

На його думку, Київ, навпаки, спільно з Парижем і Берліном як посередниками провів минулий рік у пошуку мирних рішень конфлікту, керуючись Мінськими домовленостями. Керівник МЗС вважає, що чергова стадія пресингу президента країни-агресора спрямована не лише проти Києва.

Також Путін вимагає права вето на адресу євроатлантичного вектора, до того ж, за оцінкою Кулеби, він має намір першочергово принизити західні країни та встановити свою сферу впливу на ЄС.

За його словами, у Кремлі чітко спланували сьогоднішній занепад у галузі безпеки. А стягування техніки з 2021 року, закінчення зведення "Північного потоку – 2", ескалація обстановки з "блакитним паливом" у ЄС здійснюється брехливими зведеннями та хакерськими зломами.

Голова дипвідомства стверджує, що це складники великої тактики Кремля, спрямованої на зменшення значення ЄС, підрив її безпеки, стійкості та миру. За його оцінкою, протистояння такому залякуванню потребує потужного лідерства.

Крім цього, Кулеба зазначив, що саме Париж здатний взяти на себе такі повноваження при головуванні у Раді ЄС.

Додамо, що раніше у соцмережах виклали відеокадри того, як РФ перевозить бойову спецтехніку на Захід. Росіяни публікували у Мережі відеозаписи, де рухомі склади везуть снаряди, СЗО, БТР і танки.

Нагадаємо, у ЗСУ відреагували на вимоги Росії щодо "гарантій безпеки".

А Гордон розкрив, від кого справді залежать войовничі настрої Путіна.

Крім того, Росія практично оточила Україну з трьох сторін і лише західна частина примикає до ЄС.

Раніше Ердоган нагадав Москві про сильну Україну та порадив задуматися про свої дії.

Тим часом на тлі загрози російського вторгнення в Україну продовжує прибувати ВТА НАТО.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини