14 січня 2022, 12:41

Алієв прибув до України: експерти озвучили документи, які можуть підписати президенти

Президент Азербайджану прибув до України з робочим візитом на запрошення Володимира Зеленського.

Алієв прибув до України: експерти озвучили документи, які можуть підписати президенти

Сьогодні, 14 січня, до Києва прибув Ільхам Алієв, який проведе зустріч із президентом України. Після її завершення планується розширена зустріч двох делегацій і спільний брифінг.

Літак із Баку приземлився в аеропорту Бориспіль із президентом Азербайджану на борту, інформує сайт президента України.

В аеропорту Алієва зустрічали перший заступник глави МЗС України Еміне Джапарова та почесна варта.

Одразу після прильоту глава Азербайджану вирушив до українського колеги. Відомо, що зустріч Зеленського й Алієва вже почалася. Відразу після зустрічі відбудуться переговори у розширеному складі.

Уточнюється, що у програмі зустрічі також заплановано підписання двосторонніх документів, після чого лідери країн зустрінуться із представниками засобів масової інформації.

11 січня президент Азербайджану нагородив трьох українських учителів зі школи №12 ім. Зарифи Алієвої в Ірпені за заслуги у розвитку зв'язків між Азербайджаном і Україною.

У грудні 2021 року Зеленський під час робочого візиту до Брюсселя на саміт "Східного партнерства" спілкувався з Алієвим і запросив його з візитом до України.

Баку та Київ завжди підтримували тісні зв'язки після розвалу СРСР. В Україні навчається понад 5 тисяч азербайджанських студентів.

Експерти повідомляють, що основною метою візиту Алієва в Україну є розвиток торговельно-економічних зв'язків між країнами. Планується підписати цілу низку документів у галузі енергетики та сільського господарства.

У списку є й оренда в Україні землі для Азербайджану. Не виключено, що Баку планує там висаджувати пшеницю й експортувати її до Азербайджану.

Раніше ми повідомляли, що 15 грудня 2021 року у Брюсселі Зеленський попросив Алієва приїхати з робочим візитом в Україну, щоб обговорити двосторонні відносини та вирішити долю кримських татар, які перебувають у російських в'язницях.

Нагадаємо, лідер азербайджанської партії "Туран" Байоглу вимагає від влади усунути від роботи всіх проросійських чиновників, щоб не повторити долю Казахстану.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини