11 січня 2022, 16:01

Єрмак попередив Москву та Захід про те, що буде у разі російського вторгнення в Україну

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак застеріг Москву та Захід на випадок можливого російського вторгнення.

Єрмак попередив Москву та Захід про те, що буде у разі російського вторгнення в Україну

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак висловився про можливе масштабне вторгнення військ РФ в Україну. Він спрогнозував наслідки в інтерв'ю британському телеканалу Channel 4.

Уривок доступний на офіційному YouTube-каналі телеканалу.

Єрмак наголосив, що більшість українців розпочне боротьбу проти агресора, якщо той піде на нову ескалацію. На його думку, понад 90% населення постануть на захист країни.

Сценарій із великим вторгненням, попередив голова ОП, стане серйозним ударом по НАТО та Заходу загалом.

"Напад Росії на Україну буде кінцем будь-якої безпеки не лише у Європі, а й у всьому світі... Це буде вердикт для НАТО", – заявив Єрмак.

Він додав, що це вдарить по їх репутації.

Голова Офісу президента також нагадав, що шлях до членства у НАТО прописано в українській Конституції. Росія не має жодного права втручатися.

"Лише українське суспільство та країни-члени НАТО можуть ухвалити це рішення (про вступ України до Альянсу  ред.)", – констатував Єрмак.

Контекст

Про можливе нове російське вторгнення в Україну світ заговорив наприкінці осені 2021 року на тлі масштабного перекидання військ РФ до українських кордонів. Йдеться про наступальне угруповання загальною чисельністю понад 100 тисяч солдатів.

Ризик ескалації оцінюється як дуже високий.

Цю ситуацію РФ використала для вручення США та НАТО свого ультиматуму. Москва хоче припинення руху Альянсу на Схід і відходу зі Східної Європи. Одна з ключових вимог – відмова від членства у НАТО України та Грузії.

Раніше у США розкрили, як вторгнення Росії в Україну у перспективі може вплинути на НАТО.

Крім того, Байден нагадав Путіну, що чекає на Росію у разі вторгнення в Україну.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини