10 січня 2022, 18:32

Україна вимагає від Німеччини розблокувати постачання зброї: Берлін відповів категорично

В уряді ФРН категорично відповіли на заклик Мельника надати оборонну зброю.

Україна вимагає від Німеччини розблокувати постачання зброї: Берлін відповів категорично

Україна висунула Німеччині претензії та зажадала скасувати практику блокування постачання офіційному Києву оборонних систем озброєння на тлі загрози вторгнення російської армії.

Про це в інтерв'ю німецькому виданню Berliner Morgenpost заявив посол України у ФРН Андрій Мельник.

На своїй сторінці у соціальній мережі Twitter посол зазначив, що влада Німеччини несе аналогічну Ізраїлю історичну відповідальність перед Україною.

При цьому влада Німеччини виступила із заявою у відповідь і повідомила, що офіційний Берлін вже допомагає Україні у військовій галузі та не збирається вносити зміни до своєї політики, зазначає інформаційне агентство "Укрінформ".

Спікер німецького МЗС Андреа Зассе у ході брифінгу підкреслила, що влада ФРН передала Україні мобільний військовий госпіталь, продовжує постачати медичне обладнання та санітарні матеріали, а також забезпечує лікування солдатів ЗСУ, які отримали поранення.

Водночас вносити зміни до політики з експортного контролю німецька влада не планує.

Нагадаємо, МЗС України сподівається, що річну фінансову допомогу Сполучених Штатів Україні буде збільшено до $1 млрд. Українські дипломати над цим активно працюють. Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Павло Кулеба на брифінгу 17 грудня.

Також Кулеба вказав на три ключові елементи допомоги США Україні.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини