7 січня 2022, 10:57

СБУ інспектує казахських активістів в Україні: озвучено причину та мету

Співробітники СБУ проводять профілактичні бесіди з деякими активістами казахського походження в Україні.

СБУ інспектує казахських активістів в Україні: озвучено причину та мету

У світлі крайніх подій у Казахстані співробітники СБУ напередодні провели перевірку серед казахських активістів в Україні для безпеки самих українців, пише "УП".

У спецслужбі пояснили такі запобіжні дії можливими провокаціями з боку РФ щодо дискредитації нашої держави. Повідомляється, що лише з цієї причини здійснюється ревізія та профілактичні бесіди з деякими казахами в Україні.

Також у СБУ розтлумачили свій діалог із казахським учасником опозиційної спільноти "Демократичний вибір Казахстану" Заманбеком Тлеулієвим. Він поскаржився у соцмережі на травми, отримані під час "атаки" невідомих біля власного будинку.

На думку адвоката Людмили Козловської, нібито до таких "неправомірних дій" проти Тлеулієва причетні співробітники СБУ. Під час розмови невідомі у цивільному вимагали від активіста вимкнути камеру та просили не використовувати нецензурну лексику.

Також колезі фігуранта Елдосу Насіпбекову нібито погрожували депортацією та змусили підписати заяву про відмову "від політичної діяльності на своїй батьківщині та відсутність скарг до співробітників СБУ".

У спецслужбі запевнили, що їхні співробітники поводилися цілком пристойно та не заважали казахам знімати те, що відбувалося, на відео. При цьому на місце викликали навіть поліціянтів, які підтвердили правомірність дій своїх колег. Нікого з громадян Казахстану не затримували.

Нагадаємо, блогер Мюрид вважає, що введення військ РФ у Казахстан для захисту режиму президента Касима-Жомарта Токаєва – велика помилка Кремля.

Казахстан стає "червоною точкою" у Євразійському регіоні: Токаєв зробив заяву.

Тим часом в Алмати продовжується "АТО", під час якої силовики застосовують проти протестувальників вогнепальну зброю.

Жителі Бішкека протестували проти відправлення солдатів до Казахстану.

ЗМІ: казахські мітингувальники влаштували "блокаду" на телестудії в Алмати.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини