7 січня 2022, 09:58

Іран відмовився відшкодовувати збитки за збитий український "Боїнг" – МЗС України

МЗС України, Канади, Швеції, України та Великобританії виступили зі спільною заявою про небажання Ірану відшкодовувати збитки за збитий рейс PS752.

Іран відмовився відшкодовувати збитки за збитий український "Боїнг" – МЗС України

Іран категорично відмовився від переговорів із Міжнародною групою допомоги жертвам рейсу PS752 щодо відшкодування збитків.

З такою спільною заявою виступили зовнішньополітичні відомства України, Швеції, Канади та Великої Британії. Воно було оприлюднене, зокрема, на офіційному сайті українського МЗС 6 січня.

"Іран зараз змінив позицію та категорично виступає проти будь-яких переговорів, пов'язаних із нашою колективною вимогою про відшкодування збитків за збиття PS752", – йдеться у заяві.

Зазначено, що свою відмову Тегеран передав 27 грудня.

Міжнародна група має намір продовжувати зусилля щодо притягнення Ірану до відповідальності за збиття літака Міжнародних авіаліній України (МАУ). Поведінку іранської влади назвали "знущанням з пам'яті про 176 безневинних жертв".

Через два роки після трагедії члени групи визнали безперспективність спроб мирно розв'язати питання із Тегераном.

Контекст

Пасажирський літак МАУ іранські військові збили вранці 8 січня 2020 року. По рейсу PS752 було випущено дві ракети "земля – повітря". Загинули 176 людей – усі, хто перебував на борту літака.

Спочатку Іран заперечував свою причетність до знищення літака. Проте невдовзі визнав провину. За версією Тегерана, військові нібито прийняли пасажирський борт за ворожу крилату ракету.

Родичам загиблих жертв рейсу PS752 іранці виплатили по $150 тис.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що танкери Ірану можуть конфіскувати за збитий український "Боїнг" за рішенням суду Канади.

Ми також писали, що Зеленський у річницю катастрофи МАУ в Ірані пообіцяв, що Тегеран відповість за злочин.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини